Starostové Prahy si musí poradit sami, vláda prý selhala. Na Praze 14 šijí roušky ve velkém

18.03.2020 13:22

Celé Česko šije ve velkém roušky, pro sebe, pro známé, pro rodinu a všem ostatním, kteří je potřebují. Ochranné pomůcky, zejména roušky a respirátory, chybí po celé republice. Proto se Češi rozhodli, že si pomohou sami. Před galanteriemi, které dostaly výjimku a mohou být otevřené, se tvoří fronty lidí, kteří kupují látky na roušky. Například Praha 14 v čele se starostou Radkem Vondrou šije také, městská část objednala prozatím 700 metrů látky, ze které vzniknou potřebné roušky.

Starostové Prahy si musí poradit sami, vláda prý selhala. Na Praze 14 šijí roušky ve velkém
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Prahy 14 Radek Vondra (TOP 09)

„Vláda naprosto selhala při zajišťování roušek a nevěřím už premiérovi ani slovo. Pro Prahu ani MČ jsme nedostali od začátku krize ani jednu. Roušky docházejí lékařům na Bioregeně, na Parníku, na úřadě, školkách i jinde. Musíme si pomoct sami. MČ objednala roušky přímo u dodavatelů, ale dodací doby jsou nejisté, v řádech mnoha dnů. Obdivuji každého, kdo je ochoten pomoct sobě i druhým a aspoň základní roušku ušít. Chybí ale látka. MČ dnes zajistila 700m látky přímo od distributorů, další máme objednanou. Na Plechárně pro připravujeme střihy a systém distribuce. Bude tu i pro vás. Přesné info přijde obratem. Společně to zvládneme,“ vyzývá na svém facebooku starosta Radek Vondra. 
 
 
A jak slíbil, tak také udělal. „Praha 14 šije Roušky všem, máme látku,“ hlásil o pár hodin déle starosta. „Máme sice omluvu od premiéra i ministrů ale pomoct si musíme sami. Nelze čekat. MČ dnes zajistila 700 m látky přímo od distributorů, další máme objednanou. Na Plechárně připravujeme střihy a systém distribuce. Ale to bude až zítra (středa) odpoledne.“
 

Anketa

Dělá Babišova vláda dost pro zvládnutí virové krize?

92%
8%
hlasovalo: 32547 lidí
 
Vondra se ujal vedení celé akce šití roušek a nabízí dvě možnosti. Zdatným švadlenám, které mají střih a umí šít, ale chybí jim látka, starosta slíbil, že látku co nejdříve přivezou. Ti, kteří potřebují střih a radu, ale mají látku, mají ještě den počkat na instrukce. „Počkejte prosím na informace z Plechárny, kde pro vás od zítřejšího odpoledne poběží plná distribuce látky, podpory i hotových výrobků.“ Právě ve volnočasovém centru Plechárna probíhá veškerá organizace. 
 
„Děkuji všem lidem ze Čtrnáctky, kteří se zapojí! Společně máme sílu to zvládnout,“ dodává na závěr starosta Vondra. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …