Starostové Prahy si musí poradit sami, vláda prý selhala. Na Praze 14 šijí roušky ve velkém

18.03.2020 13:22 | Zprávy

Celé Česko šije ve velkém roušky, pro sebe, pro známé, pro rodinu a všem ostatním, kteří je potřebují. Ochranné pomůcky, zejména roušky a respirátory, chybí po celé republice. Proto se Češi rozhodli, že si pomohou sami. Před galanteriemi, které dostaly výjimku a mohou být otevřené, se tvoří fronty lidí, kteří kupují látky na roušky. Například Praha 14 v čele se starostou Radkem Vondrou šije také, městská část objednala prozatím 700 metrů látky, ze které vzniknou potřebné roušky.

Starostové Prahy si musí poradit sami, vláda prý selhala. Na Praze 14 šijí roušky ve velkém
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Prahy 14 Radek Vondra (TOP 09)

„Vláda naprosto selhala při zajišťování roušek a nevěřím už premiérovi ani slovo. Pro Prahu ani MČ jsme nedostali od začátku krize ani jednu. Roušky docházejí lékařům na Bioregeně, na Parníku, na úřadě, školkách i jinde. Musíme si pomoct sami. MČ objednala roušky přímo u dodavatelů, ale dodací doby jsou nejisté, v řádech mnoha dnů. Obdivuji každého, kdo je ochoten pomoct sobě i druhým a aspoň základní roušku ušít. Chybí ale látka. MČ dnes zajistila 700m látky přímo od distributorů, další máme objednanou. Na Plechárně pro připravujeme střihy a systém distribuce. Bude tu i pro vás. Přesné info přijde obratem. Společně to zvládneme,“ vyzývá na svém facebooku starosta Radek Vondra. 
 
 
A jak slíbil, tak také udělal. „Praha 14 šije Roušky všem, máme látku,“ hlásil o pár hodin déle starosta. „Máme sice omluvu od premiéra i ministrů ale pomoct si musíme sami. Nelze čekat. MČ dnes zajistila 700 m látky přímo od distributorů, další máme objednanou. Na Plechárně připravujeme střihy a systém distribuce. Ale to bude až zítra (středa) odpoledne.“
 
Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Bc. Filip Turek byl položen dotaz

Motoristé - Přísaha

Dobrý den pane Turku. Bude pokračovat i v dalších volbách spolupráce těchto dvou subjektů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

15:30 To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

Padl nový teplotní rekord. Tuto frázi mohou televizní diváci slyšet v mnoha obměnách. I ve Velké Bri…