Starostové očekávají od Jankovského "rychlý prachy"

31.08.2010 21:50 | Zprávy

Ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský si posvítí na systém zadávání veřejných zakázek. Chce zavést například systém elektronického zadávání. Hodlá také najít peníze pro obce postižené povodní, musí ale počkat až na závěrečné vyčíslení škod. Divákům odpovídal v pořadu Hydepark

Starostové očekávají od Jankovského "rychlý prachy"
Jankovský a jeho tým připravuje novelu, která by ošetřila nejcitlivější místa veřejných zakázek. Zejména proces zadávání dokumentace a proces rozhodování, tedy sestavování výběrové komise.

Velká novela Jankovského

Legislativní proces pak chce napojit na systém schůzek s expertní připomínkovou komisí, která bude připravovanou novelu upravovat do konečné podoby.

Prohlásil, že zatím zrušil veřejné zakázky zadané ministerstvem pro místní rozvoj. Jejich zadávání se totiž řídilo hlavně subjektivním názorem. V budoucnu má jít každá zakázka na ministerstvu přes dvojí kontrolu.

Zrušení akcií na majitele

V novele zákona o veřejných zakázkách z května je kvalifikační požadavek, že uchazečem nesmí být firma s akciemi na majitele.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vfe

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Foltýn

Dobrý den, moc to nechápu, to že Foltýna platila armáda vám sdělil Fiala? Proč by to dělala? A i kdyby to dělala nebylo by to vlastně prašť jako uhoď, protože armádu platí vláda potažmo vlastně my? A budete se dál pídit po tom, kdo byl vlastně jeho nadřízený? Docela dost by mě to zajímalo.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fakta jsou jí ukradená.“ Mladá Pirátka si výstupem v ČT zavařila

19:20 „Fakta jsou jí ukradená.“ Mladá Pirátka si výstupem v ČT zavařila

Nově zvolená poslankyně za Piráty Katerina Demetrashvili vzbudila svými výroky v pořadu Interview ČT…