Starostové si schválili spolupráci s lidovci. Do voleb půjdou bok po boku

25.03.2017 18:30 | Zprávy
autor: mp

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) chce jít do podzimních parlamentních voleb v koalici s lidovci. Rozhodl o tom dnes v Praze jeho sněm. Pro bylo 101 ze 116 hlasujících delegátů, tedy 86 procent. Výsledky oznámil předseda volební komise Zdeněk Hověžák. Lidovci o společné kandidatuře se starosty rozhodli před týdnem. Pro bylo 39 a proti 31 delegátů.

Starostové si schválili spolupráci s lidovci. Do voleb půjdou bok po boku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda strany Starostové a nezávislí Petr Gazdík

„Ve spojení vidím možnost vytvořit sílu, která bude alternativou stran dominujících na politické scéně,“ uvedl Gazdík. Koalici STAN a lidovců označil za „třetí sílu“. Podle volebních průzkumů je nyní nejsilnější hnutí ANO a za ním ČSSD. Podle Gazdíka mohou STAN a lidovci společně získat o deset křesel ve Sněmovně víc, než kolik by jich měly po sečtení jako samostatné subjekty.

Koalice STAN a lidovců potřebuje pro vstup do Sněmovny získat aspoň deset procent hlasů. Podle posledního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) by KDU-ČSL nyní volilo 6,5 procenta lidí, starosty jedno procento. Gazdík je přesvědčen o tom, že hnutí STAN by se do dolní parlamentní komory dostalo i samostatně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Derby

Mně přijde, že to, co se odehrálo na derby se děje jen ve fotbale. Proč je otázka. Ptám se i na váš návrh řešení? Máte ho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbořil připomněl minulost podporovatele Posseltova sjezdu

12:14 Zbořil připomněl minulost podporovatele Posseltova sjezdu

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Byl jsem v Západním Berlíně svědkem denacifikačních studentských bouří, vzpom…