Státní smutek v ČT: Mění se program v hlavním vysílacím čase

20.12.2011 16:53

Tři dny trvající státní smutek, který vyhlásila vláda k uctění památky bývalého prezidenta Václava Havla, zásadně zasáhne do večerního vysílání veřejnoprávní televize. Už ode dneška až do pátku zařazuje ČT od 20 hodin na prvních dvou programech pořady, jimiž připomene osobnost bývalé hlavy státu. Zpravodajská ČT24 zprostředkuje přímý přenos slavnostního převozu ostatků na Pražský hrad i samotný smuteční obřad v katedrále svatého Víta.

Státní smutek v ČT: Mění se program v hlavním vysílacím čase
Foto: rep
Popisek: K úmrtí Václava Havla
reklama

Už den před zahájením třídenního státního smutku mění Česká televize svůj program v hlavním vysílacím čase. V premiéře dnes uvede od 20 hodin na svém prvním programu unikátní dokument Václav Havel a Dominik Duka: společný výslech. Po něm následuje dramatický příběh z doby vzniku Charty 77 o cti, morálce a lidské důstojnosti v hlavní roli s Vlastou Chramostovou.

ČT1 pak pokračuje připomínkou života bývalého prezidenta filmovým přepisem událostí 17. listopadu s názvem Polojasno a deset minut před půlnocí přijde řada na dokumentární film Olgy Sommerové A znovu žebrácká opera. Na ČT2 se od 20 hodin objeví první část třídílného cyklu Ztroskotanci a samozvanci, po něm pak dokumentární cyklus Labyrintem revoluce.

Mrazivá 70. léta i Sedmnáct měsíců Dagmar Havlové

Středeční večer, první den státního smutku, bude obrazovka ČT1 patřit od 20 hodin příběhu mladé studentky z konce normalizace Můj otec a ostatní muži s Tatianou Vilhelmovou v hlavní roli. Ten pak vystřídají Anglické jahody o 21. srpnu 1968 a poté Z očí do očí, rozhovor Antonína Přidala s Václavem Havlem z roku 1992. ČT2 uvede druhé díly zmíněných cyklů.

Mrazivá komedie Zemský ráj to napohled o atmosféře sedmdesátých let s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli zahájí čtvrteční večerní vysílání ČT1, které doplní Sedmnáct měsíců Dagmar Havlové a pořad o pražské kavárně, která je symbolem intelektuálního života hlavního města pro řadu generací, Matka Slavia. Vysílání ČT2 obstarají od 20 hodin závěrečné díly zmíněných cyklů.

Pocta Václavu Havlovi z velkého sálu Lucerny

Na závěr státního smutku odvysílá ČT1 od 20 hodin přímý přenos koncertu Pocta Václavu Havlovi, na který naváže pořad O cestě na hrad a zase zpátky a tečku obstará milostná romance z komunistického vězení Kousek nebe. ČT2 nabídne příběh cesty od outsidera k moci s názvem Cirkus Havel a poté komedii Václava Havla z počátků počítačové revoluce Ztížená možnost soustředění.

Zpravodajská ČT24 bude ve středu 21. prosince vysílat od osmi hodin přímý přenos slavnostního převozu ostatků bývalého prezidenta na Pražský hrad. O dva dny později zařazuje do svého programu od devíti hodin smuteční obřad v katedrále svatého Víta, kde bude v pravé poledne zahájena zádušní mše, kterou bude celebrovat pražský arcibiskup Dominik Duka.

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jih
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

20:13 Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

Komentátorka Karolina Stonjeková varuje před vlnou „nových mladých komunistů“. Avšak nemyslí jimi čl…