Štěpán křtil knihu ve stylu osmdesátých let. Dorazili i další soudruzi a prý bylo veselo

14.11.2013 22:17

Miroslav Štěpán, vrcholný funkcionář minulého režimu, který mimo jiné obhajoval tvrdé zásahy proti demonstracím v listopadu roku 1989, se u příležitosti křtu své knihy sešel s dalšími bývalými komunistickými politiky. A podle serveru Týden.cz, který přinesl ze setkání reportáž, bylo skutečně veselo.

Štěpán křtil knihu ve stylu osmdesátých let. Dorazili i další soudruzi a prý bylo veselo
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Miroslav Štěpán, bývalý člen ÚV KSČ

Kniha s názvem Můj život v sametu aneb Zrada přichází z Kremlu, kterou Štěpán napsal spolu s novinářem Petrem Holcem, se dočkala svého křtu ve čtyřhvězdičkovém hotelu na pražském Vyšehradě. Večer se nesl v duchu 80. let, čemuž odpovídalo i oblečení účastníků, například kožené bundy s odepínacími rukávy.

"Nemám žádnou ochranku, je to nejsložitější operace od roku 1989," vtipkoval při příchodu na večírek, prodíraje se davem hostů, Štěpán. Své vzpomínky na dobu by podle Štěpána měli psát i další soudruzi. "Říkali mu, že zrovna on by měl spíš držet hubu. Ale ať už listopad přinesl cokoli, jen ne povinnost držet hubu," řekl spoluautor knihy novinář Petr Holec k reakcím, které prý zpráva o Štěpánově nové knize v některých lidech vyvolávala. "Jsou to vzpomínky člověka, který u toho byl," dodal také historik Jiří Pernes.

Zavítal i Jakeš a Liška

Jedním z hlavních hostů měl být i bývalý komunistický ministerský předseda Lubomír Štrougal, ale omluvil se pro nemoc. Mezi hosty však zavítala neméně slavná postava předlistopadové éry, někdejší generální tajemník ústředního výboru Komunistické strany Československa a nezapomenutelná tragikomická postava konce režimu Milouš Jakeš.

Jednadevadesátiletý bývalý aparátčík si také zavzpomínal na dobu svého působení v čele socialistického státu. S dneškem to prý nelze porovnávat. "Ta minulá doba byla daleko lepší. V této zemi bylo vyvlastněno společenské vlastnictví výrobních prostředků," spustil Jakeš.

Na křtu však nechyběly ani předrevoluční celebrity, například čtyřiasedmdesátiletý zpěvák Pavel Liška. "Mirka Štěpána znám dlouhá léta ještě z těch dob z SSM a vážím si ho. Rád si tu jeho knížku přečtu, poněvadž tam prý píše i něco o mně," pochlubil se.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

20:02 Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

Hnutí STAN vybralo za nového ministra školství právníka Vladimíra Balaše. Někdejší ředitel Ústavu st…