Sterilizaci měli provést vaší matce, útočí čtenáři na Kohouta

20.04.2014 21:27

Lukáš Kohout, který kandiduje do Evropského parlamentu za Aktiv nezávislých občanů (ANeO), schytává kritiku za svá slova o sterilizaci některých žen. Čtenáři mu dokonce píší, že sterilizovaná měla být jeho matka.

Sterilizaci měli provést vaší matce, útočí čtenáři na Kohouta
Foto: Lukáš Kohout - profil
Popisek: Lukáš Kohout
reklama

Vše začalo článkem Lukáše Kohouta, kde mimo jiné píše: „Osobně si myslím, že některým rodinám by se mělo v plození dětí spíše zabraňovat. A tím mám na mysli sterilizaci či nějaké zákazy. Sterilizace by mohla být hrazena i z veřejného zdravotního pojištění.“

Vzápětí strana ANeO Kohouta vyzvala, aby rezignoval na funkci místopředsedy i na pozici kandidáta do Evropského parlamentu. Ten rezignaci odmítl, nyní se na něj snáší kritika i od čtenářů.

„Provést sterilizaci měli vaší matce, než jste se narodil. Bylo by o jednoho parazita méně! Vy jste opravdu zlý a nechutný člověk,“ napsal mu například jeden ze čtenářů ParlamentníchListů.cz. Na všechny vzkazy ale Kohout odpovídá. „Vážený pane, nepochopil jste, co tím vůbec myslím: sterilizaci bych provedl u těch, kteří používají děti pouze jako součást peněz pro svoji rodinu,“ píše čtenáři Kohout.

Další čtenář podepsaný jako Jan Hrubý mu píše: „Jak se postavíte k vašim podvodům? Jak nám vysvětlíte, kde berete právě vy, podvodník okrádající daňové poplatníky, tolik drzosti, že chcete kohokoli umravňovat?“ Kohout ale opět odpovídá: „Vážený pane, mé jednání bylo panem prezidentem Ing. Václavem Klausem amnestováno, proto nevím, jak se k vašemu dotazu postavit.“

Někteří čtenáři mu však vyjadřují i podporu. „Přeji Vám hodně síly, lidé jako vy jsou zapotřebí, lidé, kteří se nebojí otevřeně řešit ožehavé téma, sterilizace matek neschopných starat se o sebe, natož o děti, je namístě a už dávno měla běžet,“ píše jeden ze čtenářů, kterému Kohout i děkuje.

Zároveň také upřesňuje, jak by to bylo s případným zákonem, který by musel rozhodnout, která žena sterilizovaná bude a která už ne. „O takovém návrhu by se musela vést velmi vážná a silná debata. Určitě by muselo být jasně specifikované zákonem, koho by se sterilizace týkala,“ dodává Kohout.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…