Štětina a Niedermayer hlasovali ve Štrasburku pro uprchlické kvóty. Pospíšil jim vzkázal...

12.04.2016 20:58

Většina europoslanců se vyslovila pro zavedení trvalého přerozdělovacího mechanismu na uprchlíky uvnitř Unie. Tatáž většina se vyslovila pro zavedení jednotného azylového systému v Unii. Čeští politici působící v EP většinou hlasovali proti tomuto návrhu. Jan Zahradil z ODS nešetřil kritikou na adresu EU a podpory se mu dostalo jak od komunistky Kateřiny Konečné, tak od Jiřího Pospíšila zvoleného za TOP 09.

Štětina a Niedermayer hlasovali ve Štrasburku pro uprchlické kvóty. Pospíšil jim vzkázal...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil
reklama

„Europarlament je nepoučitelný, dnes opět podpořil jak trvalé kvóty pro migranty, tak jednotný azylový systém v EU. ODS zásadně nesouhlasí,“ napsal Jan Zahradil na sociální síti Facebook. Jiří Pospíšil zvolený do europarlamentu za TOP 09 dodal, že většina českých politiků ve Štrasburku hlasovala proti, což svědčí o tom, že si uchovali zdravý rozum. Ukázalo se, že poslanci ANO, ODS či KSČM teď táhli za jeden provaz.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Pro zavedení trvalého přerozdělovacího mechanismu hlasovali jen dva europoslanci zvolení za TOP 09 – Jaromír Štětina a Luděk Niedermayer. Upozornil na to další z českých europoslanců, Petr Mach (Svobodní). Faktem ovšem je, že stanovisko Evropského parlamentu nemá odpovídající váhu v legislativní rovině. Podstatné bude, jak se vysloví kvalifikovaná většina členských států. Státy Visegrádské čtyřky už byly jednou přehlasovány, a jak ukázala vůle Evropského parlamentu, může se to stát znovu.

„V rezoluci se hovoří o trvalém programu přesídlování, který se z definice týká uprchlíků nacházejících se ve třetích zemích. Mimochodem, u tohoto bodu jsem se zdržel,“ vysvětlil svůj postoj Niedermayer. „Podpořil jsem ale zprávu jako celek,“ dodává europoslanec v reakci pro server iDnes.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

22:11 Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

Novinářce Lucii Groene Odkolek ruply nervy nad facebookovým výlevem senátora Davida Smoljaka (STAN),…