Stíhejte ty, kteří je sem přivedli, osoby i neziskové organizace. Naši předci za svobodu umírali. Po útocích v Paříži se vyjadřují i ti, od nichž byste to nečekali

14.11.2015 21:01

Po teroru pátečního večera v Paříži se na sociálních sítích objevují glosy nejrůznějšího ražení. Situace přiměla k vyjádření i ministra životního prostředí Richarda Brabce. A jiní rovnou plánují tribunály pro selhavší evropské politiky.

Stíhejte ty, kteří je sem přivedli, osoby i neziskové organizace. Naši předci za svobodu umírali. Po útocích v Paříži se vyjadřují i ti, od nichž byste to nečekali
Foto: Hans Štembera
Popisek: Spontánní pietní akce za oběti teroristických útoků v Paříži před francouzskou ambasádou v Praze

Předseda „Patriotů“ Jiří Vítek vyzývá ke zjednání respektu prostřednictvím trestního práva. „Je nutné veřejně odsoudit a trestně stíhat odpovědné osoby, které nepřímo ohrožují životy druhých, jako jsou různé ‚neziskové‘ organizace i jednotlivci, kteří napomáhají volnému průchodu nelegálních imigrantů, radí nelegálům, jak se vyhýbat řádným bezpečnostním složkám, jak lhát o své identitě,“ vyzývá někdejší policejní odborář.

Ekonom Radim Valenčík zase píše o „neuvěřitelné drzosti té baby“, čímž myslí německou kancléřku Angelu Merkelovou. Ta podle něj útočila na Maďarsko, místo aby podpořila společnou obranu schengenského prostoru. Uprchlíky sem zvala, aniž ji napadlo jen připomenout, že musejí respektovat naše zákony a pravidla. Pak dokonce bezprecedentně tlačila na východní země EU, aby porušovaly vlastní zákony a pouštěly uprchlíky bez řádné identifikace, a nakonec jim ještě vnucovala kvóty. A toto je podle Valenčíka výsledek.

Dokonce i ministr životního prostředí Richard Brabec, který se obvykle k otázkám zahraniční politiky nevyjadřuje, napsal na svůj Facebook: „Probudí ta koncentrovaná hrůza v Paříži třináctého konečně některé evropské politiky, kteří dosud asi pořád nepochopili, že jsou v jasném ohrožení hodnoty, na nichž novodobá Evropa vznikla?“ Pak připomněl, že jsme si evropských hodnot a výdobytků již pomalu přestali vážit a považujeme je za samozřejmé, a připomněl, že naši předci za ně bojovali a umírali.

„Skončí už ta politická korektnost, kdy se mnozí bojí pojmenovat věci pravými jmény? Kdy místo výrazu selhání, obrovská chyba nebo průšvih používají to hrozné klišé ‚výzva‘?“ dodal Brabec.

A jeho předchůdce z ODS Pavel Drobil rovnou napsal: „Jestli paní Merkelová hledala záminku, jak si zachovat tvář a opustit to své falešné mesiášské blouznění, tak ji ve francouzské hrůze a tragédii dostala.“ Je podle něj nejvyšší čas bránit naší Evropu, než se stane „jejich“ Evropou.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Legální migrace je nezbytná. Půl milionu IT odborníků Evropa potřebuje. Toto hustí v Bruselu úředníci do poslanců

6:31 Legální migrace je nezbytná. Půl milionu IT odborníků Evropa potřebuje. Toto hustí v Bruselu úředníci do poslanců

„Evropa bude potřebovat jen v následujícím desetiletí půl milionu IT odborníků, které nebude mít, po…