Sto padesát tisíc stran. Soud začne rozplétat Mosteckou uhelnou

01.05.2016 14:29

Kauza Mostecké uhelné společnosti je podle všeho v Česku došetřena. Teď je na tahu soud. Informuje o tom server České televize s tím, že ze společnosti byly vyvedeny asi tři miliardy korun. Soud toho bude mít hodně k pročtení, spis totiž čítá sto padesát tisíc stran.

Sto padesát tisíc stran. Soud začne rozplétat Mosteckou uhelnou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Okraj uhelné pánve
reklama

„Spis policejního vyšetřování údajného tunelování a podvodného ovládnutí Mostecké uhelné společnosti (MUS) se definitivně uzavírá. V květnu se má všech sedm obviněných včetně hlavního aktéra kauzy Antonína Koláčka s dokumentem seznámit. Česká část kauzy MUS tak nyní směřuje před soud, ve Švýcarsku už padly nepravomocné tresty,“ píše server. K soudu by mohlo dojít během dvou měsíců.

Manažeři MUS se budou zpovídat ze dvou podvodných machinací. Nejprve měli podvodně ovládnout firmu, a stát tak obrat o 1,6 miliardy korun. Po ovládnutí společnosti z ní měli vyvést tři miliardy korun. Popis skutků, jež jsou obžalovaným připisovány, vydal na 150 tisíc stran. Advokátka někdejších manažerů MUS Karolína Zelenková si v této souvislosti stěžuje, že dostala hodně málo času na prostudování tak obsáhlého materiálu.

„Na prostudování nám byly vyčleněny jen čtyři dny v úředních hodinách kromě pauzy na oběd,“ říká advokátka Zelenková. Mimoto se pozastavuje i nad tím, že majetek Antonína Koláčka a jeho kolegů byl v Česku zablokován. Diví se proč, když se celá kauza táhne už tolik let a pánové se prozatím nepokusili majetky nikam převést. Jde o majetek dosahující dvou miliard korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děláme to tak schválně. Šokovat, naštvat lidi. Blokují auta kvůli klimatu, za týden chystají velkou věc v Praze

4:36 Děláme to tak schválně. Šokovat, naštvat lidi. Blokují auta kvůli klimatu, za týden chystají velkou věc v Praze

ROZHOVOR Je na místě motivovat lidi přes strach? „Úplné uklidnění bych vlastně nedoporučovala,“ říká…