Stojí nás to miliony, skoro nikdo tam nebydlí. Ubytovna pro senátory

13.02.2012 7:26

Stát musí šetřit, přesto například Senát ročně vyplácí miliony za ubytovnu pro mimopražské senátory v Praze-Jinonicích. Senátoři si ovšem nechávají proplácet příspěvek na bydlení 17 tisíc korun měsíčně a hledají si pronájem blíž k centru města. Upozorňuje na to bulvární deník Blesk.

Stojí nás to miliony, skoro nikdo tam nebydlí. Ubytovna pro senátory
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senát

V ubytovně v roce 2011 bylo 10 až 15 senátorů, jedním z nich je i místopředseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS).

Jedná se o dva bloky domů s 38 místy, který si Senát pronajímá od Metrostavu. V loňském roce vyšel nájem a služby s ním spojené na 4,3 miliony korun. V lepším případě (15 ubytovaných) zaplatila horní komora za jednoho senátora kolem 24 tisíc korun měsíčně. V horším případě (10 ubytovaných) vyšel jeden senátor na přibližně 36 tisíc korun měsíčně, uvádí deník Blesk.


O dalším využívání ubytovny se rozhodne až po volbách do Senátu

Senát navíc vyplácí příspěvky na bydlení těm, kteří by mohli bydlet v ubytovně, ale odmítají to. „Rozhodnutí, zda ji využijí nebo si najdou jiné bydlení, je jen na nich,“ vysvětlila Blesku mluvčí Senátu Pavlína Heřmánková.

Zda bude horní komora nadále využívat téměř nevyužitou ubytovnu, se zatím neví. „Nyní nelze předjímat, jaký zájem o ubytování budou senátoři mít, optimalizace bude provedena na základě skutečné poptávky po podzimních volbách do Senátu,“ řekla Heřmánková Blesku.

Smlouva na užívání ubytovny je navíc uzavřena na dobu neurčitou.

Bydlení pro senátory postavil Metrostav z polorozbourané a zanedbané ubytovny ukrajinských dělníků. Byty vybavené na klíč byly k dispozici 62 senátorům. Postupně se ale ubytovna začala vyprazdňovat, a tak už v roce 2006 byla část domu vrácena.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Martin Koller přemýšlí nahlas: Otázka zní, čím Babiš dokázal přesvědčit Filipa, aby podpořil vládu ANO a ČSSD, když za to KSČM nic nedostane

21:52 Martin Koller přemýšlí nahlas: Otázka zní, čím Babiš dokázal přesvědčit Filipa, aby podpořil vládu ANO a ČSSD, když za to KSČM nic nedostane

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA „Jestliže KSČM nebude mít ministry, možnost ovlivňovat politiku nedo…