Stovky vojáků oslaví Vánoce na misi v zahraničí. O kapra nepřijdou

24. 12. 2011 12:07

Více než 620 českých vojáků zůstává před vánoční svátky na zahraničních misích. Nejvíce jich je na základnách v Afghánistánu. O tradičního štědrovečerního kapra či pohádky by ale přijít neměli.

Stovky vojáků oslaví Vánoce na misi v zahraničí. O kapra nepřijdou
Foto: acr.army.cz
Popisek: Vojenský vůz Tatra
reklama

"Hlavním chodem bude samozřejmě bramborový salát a na výběr bude vepřový řízek či rybí filé. Sladkou tečkou bude štědrovečerní jablečný závin,“ popsal vánoční menu pro serveru iDnes.cz kapitán Milan Kozelka z jednotky v provincii Wardak.

Nebudou chybět dárky a pohádka

Drsní bojovníci nepřijdou podle ujištění velitelů ani o dárky a promítání nějaké klasické české pohádky. Takový vánoční večer chystají vojákům více méně na všech základnách. "Rybí polévku, bramborový salát a smaženého kapra nahradí jiná sladkovodní ryba, řízek a opečené brambory,“ řekla majorka Jolana Fedorková ze základny Shank v Lógaru.  Kromě pohádky tamní vojáci zažijí také šachový a pingpongový turnaj.

"Přesto, že vojáci budou i o vánočních svátcích v pohotovosti, budou pracovat na směny, aby se prostřídali v odpočinku," uvedl kaplan jednotky Jiří Zedníček. Večer jim promítnou pohádku Anděl Páně.

Na základně v Kábulu bude v devět hodin večer otevřena nová kaple, kde se ude sloužit mezinárodn mše. Po ní bude následovat česká půlnoční bohoslužba. Stejně tak ji bude sloužit i kaplan v Logáru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lukašenkovi sebrali hokej. Petříček slaví, Mádl také. Promluvily i peníze

19:08 Lukašenkovi sebrali hokej. Petříček slaví, Mádl také. Promluvily i peníze

Herci Jiřímu Mádlovi, který dříve hrál profesionálně hokej a dodnes je jeho velkým nadšencem, se spl…