Středeční projednávání se nepovedlo, udělejme za tím tlustou čáru, navrhuje Nečas

12.11.2011 8:44

Premiér Petr Nečas (ODS) v rozhovoru pro deník Právo mluvil o odvolání ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS). Přijal jeho demisi, protože Kocourkovo vysvětlování bylo nedůvěryhodné. Odmítl zavedení plošného majetkového přiznání, které by podle některých mohlo předcházet korupci.

Středeční projednávání se nepovedlo, udělejme za tím tlustou čáru, navrhuje Nečas
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Premiér Petr Nečas
reklama
Nečas odvolal Kocourka, protože neviděl jinou možnost. Nedomnívá se ale, že se jednalo o korupci. Kocourek premiérovi nejspíš sdělil informace, které na tiskové konferenci zatajil.

Kocourkovo vysvětlování bylo nedůvěryhodné

Kocourkovo vysvětlování přesto Nečas nepovažuje za důvěryhodné. Proto přijal Kocourkovu demisi a v pondělí ji odnese na Hrad. Premiér ale odmítl komentovat počínání Kocourka v jeho osobním životě, tedy jeho řešení rozvodu s manželkou.

Jméno nového ministra průmyslu a obchodu zatím Nečas neprozradil.

Kdo volá po majetkových přiznáních, chce zavést daň z majetku

ODS je podle svého předsedy proti zavedení plošných majetkových přiznání, která by podle některých politiků mohla pomoci předcházet korupci.

„Kdo je podvodník, dokáže obejít i majetkové přiznání. Je to naivní toto si myslet. Je to názor, který v sobě nemá nic jiného než snahu co nejvíce šťourat v soukromí lidí, získat si od nich informace. Majetková přiznání mimochodem v Evropě v podstatě fungují pouze v zemích, kde je majetková daň. Kdo volá po majetkových přiznáních, nechť otevřeně řekne, že chce daň z majetku," řekl Nečas deníku Právo.

Hlasování o hazardu se nepovedlo, možná výsledek únavy, tvrdí Nečas

V pátek hlasovala část ODS spolu s opozicí proti dohodnuté verzi zdanění hazardu. Věci veřejné prosadily zachování stravenek. Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) prohlásil, že si propříště rozmyslí, zda spolupracovat s někým, kdo nedrží dohody.

Premiér Nečas připustil, že se hlasování nepovedlo. Dodal, že se částečně mohlo jednat o únavu a ztrátu soustředění kvůli obstrukcím z předchozího týdne. Výsledek hlasování označil za za okrajovou věc a vyzval, aby se nedělal unáhlená a silácká prohlášení. Připomněl, že také TOP 09 porušila koaliční dohodu, když hlasovala pro zrušení mezigenerační solidarity.

Uděláme za tím tlustou čáru a nebudeme se k tomu vracet

„Takže zachováme-li se rozumně a odpovědně, vezmeme si z toho ponaučení, uděláme za tím tlustou čáru a nebudeme se k tomuto způsobu chování vracet," navrhl Nečas v rozhovoru pro Právo. Zároveň vyzvala poslance TOP 09, aby si rozmysleli, zda tento spor nechat být nebo z něj vytvořit precedens pro všechna budoucí hlasování.

Rozhovor se stočil dále na stravenky. „Ze stravenek se z obou stran (VV a TOP 09) stal úplně zbytečný fetiš. Ze strany Věcí veřejných za každou cenu dosáhnout jejich zachování, ze strany TOP 09, řekl bych až snaha o jakýsi politický naschvál. Prostě nedopustit toto drobné vítězství Věcí veřejných. Pánové Bárta a Kalousek mi trošku připomínali malé kluky, kteří si někde na toaletách poměřují, kdo má většího pindíka," myslí si Nečas.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Po*ebaná hnojiva." ,,Nejezdi ve Ferrari!" Bohatý člen TOP 09 zažil Babiše. Dávno. Nenadává

13:01 ,,Po*ebaná hnojiva." ,,Nejezdi ve Ferrari!" Bohatý člen TOP 09 zažil Babiše. Dávno. Nenadává

Člen TOP 09 a bývalý ředitel Komerční banky Radovan Vávra byl hostem podcastu Insider na Infu. V poř…