Středočeská ČSSD bude vybírat nového hejtmana

25.06.2014 7:22

Středočeská ČSSD bude dnes večer vybírat nového hejtmana. Ve funkci nahradí Josefa Řiháka, který v pondělí vyhověl výzvě spolustraníků a rezignoval. Řihákovým nástupcem by se mohl stát hejtmanův první náměstek a šéf krajské ČSSD Miloš Petera, který už avizoval, že by takovou nabídku přijal. Opozice ale upozorňuje na to, že je spojen s érou bývalého hejtmana Davida Ratha (dříve ČSSD), souzeného kvůli korupci, jemuž dělal náměstka. Volba nového hejtmana je plánována na pátek.

Středočeská ČSSD bude vybírat nového hejtmana
Foto: Redakce
Popisek: Josef Řihák (ČSSD), senátor a hejtman Středočeského kraje

Řihák uvedl, že respektuje rozhodnutí svého týmu, který si přál změnu ve vedení kraje. Tvrdí ale zároveň, že ho nikdo k rezignaci nenutil a odchází o své vůli. Opozice se podivila tomu, že jí nikdo oficiálně nesdělil důvod Řihákova odchodu.

Řihák by neměl kumulovat funkce

Podle spolustraníků by se měl Řihák více zaměřit na senátní volby, v nichž chce obhajovat mandát, a nekumulovat funkce. Právě senátní kandidátky dnes bude krajský výkonný výbor ČSSD řešit spolu s nominacemi na místa ve vedení kraje. Podle některých zástupců ČSSD také vázla komunikace mezi Řihákem a radními.

Středočeskou ČSSD v minulosti zmítaly různé spory, organizaci rozdělila například volba zástupce krajské organizace v celostátním předsednictvu sociální demokracie.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr, čtk

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Parkování v Praze

Vážený pane Hřibe, je možné se zaměřit na výstavbu parkovacích domů v Praze? Situace ohledně parkování je žalostná. Omezení vozidel není řešením, jelikož se bavíme o provozu, ale nikoliv o umístění stojících vozidel. Osobně jezdím s vozem 1x za týden či čtrnáct dní a to mimo Prahu, avšak téměř po...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Havel-Pavel? Aplauduje se lidem, kteří stáli proti Havlovi!“ Hořký vzkaz voličům generála. Podepsána Natálie Kocábová

21:48 „Havel-Pavel? Aplauduje se lidem, kteří stáli proti Havlovi!“ Hořký vzkaz voličům generála. Podepsána Natálie Kocábová

Poté, co hudebník Michael Kocáb odsoudil, že o křeslo prezidenta bojují osobnosti s komunistickou mi…