Středočeský kraj povedou ANO, STAN, ODS a část TOP 09

16.10.2016 19:40 | Zprávy
autor: mp

Středočeský kraj povede koalice ANO, STAN, ODS a tří zastupitelů z TOP 09. Hejtmankou bude Jaroslava Jermanová z vítězného ANO. V pětašedesátičlenném zastupitelstvu bude mít koalice 44 hlasů, píše ČTK.

Středočeský kraj povedou ANO, STAN, ODS a část TOP 09
Foto: Hans Štembera
Popisek: Představení programu a kandidátů hnutí ANO pro krajské a senátní volby ve Středočeském kraji

ANO má v krajské radě čtyři zástupce včetně hejtmana, STAN také čtyři, ODS dva a TOP 09 jednoho. Novinářům to dnes po jednání na středočeském hejtmanství řekli zástupci koaličních partnerů, kteří dnes podepsali koaliční smlouvu. Programové prohlášení by měli partneři představit zhruba za dva týdny.

ANO získalo ve volbách 16 mandátů a STAN o jeden méně. ČSSD získala 11 křesel, ODS deset, komunisté osm a TOP 09 pět. Personální obsazení rady budou strany ještě řešit. „Máme rozdělené obory, kdo se čím bude zabývat,“ uvedla Jermanová. Ta se chystá opustit svůj post místopředsedkyně sněmovny. Podle koaliční dohody klesne počet orgánů kraje ze 16 na 13, tedy bude pracovat deset výborů a tři komise.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

PhDr. Petr Sokol, Ph.D. byl položen dotaz

Co je to prosím ten demokratický deficit EU?

A jaký je vlastně váš názor na EU? Přijde mi, že ODS od dob, co odešel Klaus svůj postoj dost zásadně změnila. A taky by mě zajímal vás názor na přijetí Eura. Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úplně jinak než Babiš. Fico tvrdě k USA a Íránu

12:14 Úplně jinak než Babiš. Fico tvrdě k USA a Íránu

Slovenský premiér se vyjádřil k situaci na Blízkém východě. Tamní situaci propojil s děním na Ukraji…