Středočeský kraj udělá kvůli povodním velkou revizi rozpočtu

10.06.2013 12:38

Středočeský kraj udělá velkou revizi krajského rozpočtu, při níž se budou hledat peníze na likvidaci povodňových škod v regionu. Návrh dnes schválili krajští zastupitelé. Pro bylo 56 z 59 přítomných zastupitelů, tři se zdrželi. Rozdělení peněz by měli středočeští zastupitelé schválit do 15 dnů, sejít se znovu chtějí příští nebo přespříští pondělí.

Středočeský kraj udělá kvůli povodním velkou revizi rozpočtu
Foto: Facebook.com
Popisek: Povodně 2013
reklama

O jak velkou částku by mohlo jít, nechtěl hejtman Josef Řihák (ČSSD), který s návrhem přišel, říci. Její výše by neměla vést k enormnímu zadlužení, ale měla by obcím pomoci. "Na tak velkou operaci potřebujeme více času," uvedl Řihák, který původně počítal s tím, že kraj uvolní deset milionů korun. Části krajské rady i opozici se to ale zdálo málo.

Hejtmanův náměstek Marcel Chládek (ČSSD) už dříve uvedl, že na odstraňování povodňových škod by měl jít celý fond hejtmana a k tomu dalších 50 milionů. Z regionálního operačního programu by se k tomu měly přidat ještě prostředky určené pro statutární města.

ODS zase chtěla navrhnout zřízení fondu pro likvidaci povodní, do kterého by bylo převedeno 200 milionů korun z fondu hejtmana, přebytků hospodaření za loňský rok a peněz vyčleněných na letošní investice. Podle Řiháka ale nemá cenu jednat o tom, že se peníze vezmou statutárním městům a podobně. "Musí se nejdříve ověřit, jestli to jde, nebo nejde," podotkl. Situace je podle něj složitá také s ohledem na to, že i kraj bude mít škody. Jenom na silnicích se jejich výše odhaduje na miliardu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,A mě zavřou na tři!" 2 roky pro afrického násilníka v ČR: Klaus ml. se ozval. A i jiní, je zle

13:31 ,,A mě zavřou na tři!" 2 roky pro afrického násilníka v ČR: Klaus ml. se ozval. A i jiní, je zle

Dva roky a ústavní léčba, to je trest, který soud udělil Afričanovi, který na Litoměřicku znásilnil …