Strejda, kterého už nechtějí. Fridrichová se věnovala Faltýnkovi

31.05.2021 13:11

Blízký spolupracovník premiéra Andreje Babiše Jaroslav Faltýnek to schytal od Nory Fridrichové z České televize: Reportáž s názvem jako pro psa. Faltýnek prý nemá kde kandidovat v nadcházejících sněmovních volbách. Jeho straničtí kolegové to nechtějí příliš komentovat. Novinářka Slonková ho zase popsala jako strýce Jarka z Moravy. Sám politik je už údajně z politiky otráven, ale neví co dál. Rozhodne opět Babiš?

Strejda, kterého už nechtějí. Fridrichová se věnovala Faltýnkovi
Foto: Hns
Popisek: Roman Prymula a Jaroslav Faltýnek, ilustrační koláž

„Jaroslav Faltýnek nemá kde kandidovat.“ Těmito slovy uvedla Nora Fridrichová reportáž pořadu 168 hodin s posměšným názvem „Chcete mě?“ Druhý muž hnutí ANO a předseda poslaneckého klubu Faltýnek totiž údajně nedostal na Vysočině, kde minulé volební období kandidoval na prvním místě, politickou podporu. Na kandidátní listině nebude prý dokonce vůbec.  

Anketa

Do Poslanecké sněmovny může být zvolen občan, kterému je alespoň 21 let. Je tato hranice správná?

hlasovalo: 13072 lidí

Zpět do hry může Faltýnka podle Fridrichové dostat jen premiér Andrej Babiš, a to díky údajně nestandardním stanovám hnutí ANO. Moderátorka také naznačila, že vztahy mezi premiérem a jeho blízkým spolupracovníkem ochladly a že Faltýnek sám vůbec kandidovat znovu nemusí. „Z nejmocnějšího muže Parlamentu by se vrátil k tomu, co mu dle insiderů šlo vždy nejlíp. K zákulisním hrám,“ řekla Fridrichová.

V reportáži dále zazněl přepis rozhovoru mezi předsedou oblastní organizace ANO v Havlíčkově Brodě Ottou Vopěnkou a reportérem pořadu 168 hodin. Jeho organizace prý nepodpoří Faltýnka, protože již podpořila do čela kandidátky politika Martina Kuklu. Důvody proč Faltýnek nevyhovuje, ale Vopěnka nechtěl raději komentovat.

Brněnský politolog Lubomír Kopeček je toho názoru, že si zkrátka regionální lídři na Vysočině vyhodnotili, že Jaroslav Faltýnek nebude do voleb pro hnutí přínosem, ale spíše přítěží. Šéfredaktorka deníku Neovlivní Sabina Slonková se pro ČT vyjádřila k Faltýnkově  osobě takto: „On působí dojmem takového žoviálního strejdy Jarka z Moravy, je to člověk, který je schopen mluvit s každým.“

Třeba známý poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka byl reportéry ČT dotazován, co si myslí o neúspěchu Faltýnka na Vysočině. „Tybrďo, to je záležitost té krajské organizace na Vysočině.“ Když se ho reportér zeptal, zda mu nevadí kauzy kolem Faltýnka, poslanec jen otočil oči v sloup a hlasitě se zasmál: „Kauzy?“ Další poslanec za ANO Patrik Nacher k věci dodal: „To mi tady něco vkládáte. Je to rozhodnutí sněmu, rozhodnutí kraje a je to demokratická volba.“

Sám Faltýnek nedávno v Otázkách Václava Moravce řekl, že zatím neví, zda bude kandidovat. „Nevím, jsem otrávenej. Chci se o tom pobavit s předsedou hnutí, jestli vůbec má smysl, abych kandidoval.“ Podle reportáže 168 hodin je skutečně možné, že Faltýnka na kandidátku vrátí nejvyšší výbor hnutí ANO na centrální úrovni. Do kandidátních listin může prý zasáhnout sám předseda hnutí Andrej Babiš.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rusko utáhlo kohouty, nefouká a k tomu Green Deal. Hodně děsivá předzvěst: Každý třetí Čech...

18:45 Rusko utáhlo kohouty, nefouká a k tomu Green Deal. Hodně děsivá předzvěst: Každý třetí Čech...

„Tenhle socialismus nemá chybu!“ Ekonom Kovanda ztrhal hospodářskou politiku Evropské unie. Green De…