Střelba ve Štrasburku: Čtyři mrtví a jedenáct lidí zraněných. Evropský parlament uzavřen

11.12.2018 21:18

Dnešní večerní střelba v centru Štrasburku si vyžádala minimálně jednoho mrtvého a podle předběžných informací světových agentur několik dalších zraněných. Podle agentury Reuters je zraněných osob dokonce devět. Policie uzavřela okolí náměstí Place Gutenberg poblíž katedrály. Uzavřeno je s ohledem na bezpečnost preventivně i sídlo Evropského parlamentu, nikdo se nyní nedostane do budovy ani ven, uvedli europoslanci na twitteru.

Střelba ve Štrasburku: Čtyři mrtví a jedenáct lidí zraněných. Evropský parlament uzavřen
Foto: Hans Štembera
Popisek: Malebné uličky starého města Štrasburku
reklama

Ve Štrasburku se v těchto dnech konají hojně navštěvované vánoční trhy. List Les Dernières Nouvelles d'Alsace na svém webu uvedl, že policie prověřuje hypotézu teroristického útoku. Podle informací tohoto regionálního deníku střelec zahájil palbu v ulici Rue des Grandes Arcades, která je frekventovanou obchodní tepnou.

Francouzské ministerstvo vnitra vyzvalo lidi, kteří se v centru Štrasburku nyní nacházejí, aby nevycházeli ven kvůli "vážnému narušení bezpečnosti" ve městě. Podle pokynů policistů museli lidé zůstat nejen v Evropském parlamentu a basketbalové hale, ale také v restauracích a obchodech.

Policie uzavřela okolí náměstí Place Gutenberg poblíž katedrály a vůbec celé centrum. „Je to vlastně takový ostrov, kam se dá dostat přes mosty. Tam nyní hlídkují policisté. Pouští do centra jen ty, co tam bydlí, ale s doprovodem,“ popisuje situaci zpravodaj Českého rozhlasu Pavel Novák.

Úterní večerní střelba v centru Štrasburku si vyžádala podle místní televize nejméně čtyři mrtvé a jedenáct zraněných, z toho osm je v kritickém stavu. Podle redaktorky Seznam Zprávy Zuzany Černé, která se nachází ve Štrasburku poblíž místa střelby, by měla být zastřelenou osobou také japonská turistka. 

Europoslanec Pavel Telička informoval na síti Twitter, že podle jeho informací se nemělo jednat pouze o jeden útok, ale o několik souběžných akcí.

Čeští europoslanci krátce po oznámení útoku a uzavření Evropského parlamentu zveřejňovali zprávy na sociálních sítích.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…