Střílel. A střílel právem. Spravedlnost v USA rozhodla a Etzler už volá: „Ježíši Kriste“

19.11.2021 21:29

Porota ve Wisconsinu zprostila všech obvinění 18letého Kylea Rittenhouse, který čelil pěti obžalobám včetně obvinění z vraždy. Soud uznal, že Rittenhouse, poté co byl pronásledován či udeřen skateboardem do hlavy, dvojici demonstrantů na loňských násilných demonstracích proti policii zastřelil při nutné sebeobraně. „Nechutné,“ odmítá rozhodnutí amerického soudu starosta New York Bill de Blasio zvolený za demokraty. A bývalý zpravodaj CNN Tomáš Etzler se dal na náboženství.

Střílel. A střílel právem. Spravedlnost v USA rozhodla a Etzler už volá: „Ježíši Kriste“
Foto: Repro Twitter @OutspokenlyNW
Popisek: Nepokoje ve městě Kenosha ve Wisconsinu

Anketa

Jste pro zavedení povinného očkování proti covidu-19?

80%
hlasovalo: 67301 lidí
Soudní líčení s 18letým Kylem Rittenhousem se týkalo incidentu, při němž Rittenhouse na loňských násilných demonstracích proti policii, během kterých došlo i k rabování, zastřelil ve Wisconsinu dva lidi a jednoho člověka postřelil.

Tehdy 17letý mladík z Illinois se loni 25. srpna vydal do sousedního státu poté, co ve městě Kenosha vypukly násilné demonstrace podporované ultralevicovými aktivisty po zákroku bílého policisty vůči černochovi Jacobu Blakeovi.

Rittenhouse se podle svých slov vydal do ulic ochránit soukromý majetek, během večera však došlo k vyhrocení situace a on se svou zbraní AR-15 zastřelil během konfliktu dva účastníky protestu a jednoho postřelil.

Hájil se, že tak učinil v sebeobraně, když se k němu trojice mužů, z nichž jeden byl také ozbrojený střelnou zbraní, začala přibližovat a chtěla jej napadnout a odzbrojit. „Neměl jsem v úmyslu je zabít. Měl jsem v úmyslu zastavit lidi, kteří na mě útočili,“ řekl u soudu roztřesený mladík, na kterého demonstranti před střelbou zaútočili.

Přestože je Rittenhouse běloch stejně jako další protestující, aktivisté se snažili v případu najít rasové téma, jelikož násilné demonstrace tehdy probíhaly za podpory hnutí Black Lives Matter. Americká ultralevice mladíka označovala za „zabijáka“ ještě před koncem soudu, který skončil v jeho prospěch.

Bývalý vrchní prokurátor státu New Jersey Bob Bianchi zmínil, že jej verdikt nepřekvapuje, jelikož bylo jasné, že šlo o sebeobranu. „Z mého pohledu se jednalo o případ sebeobrany. Tím spíš, když přihlédneme k faktu, že byl pronásledován a házeli po něm kameny či mířili zbraní. Byl dokonce udeřen skateboardem do hlavy,“ řekl pro televizi CNN.

Demokratický starosta New York Bill de Blasio je však i přes shodu poroty pobouřen. „Tento rozsudek je nechutný a vysílá do této země hroznou zprávu. Kde je v tom spravedlnost? Nemůžeme to nechat být. Potřebujeme silnější zákony, abychom zastavili násilný extremismus z našeho vlastního národa. Nyní je čas,“ ohradil se proti soudnímu rozsudku.

Překvapení neskrývá ani novinář Tomáš Etzler. „Ježiši Kriste!!!“ sdělil své pocity po oznámení osvobozujícího verdiktu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

19:20 Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

Každému volebnímu hlasování by měl být někdo přítomen kvůli kontrole. Bývalý a zkušený politik ODS V…