Stropnický chce spojit síly s Chovancem. Proti evropské směrnici o zbraních

14. 3. 2017 21:25

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) se jal spolupracovat s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD). Společně chtějí české držitele zbraní ochránit před nově přijatou evropskou směrnicí omezující legální držení zbraní.

Stropnický chce spojit síly s Chovancem. Proti evropské směrnici o zbraních
Foto: Ministerstvo obrany
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický navštívil v Litvě české vojáky

EU dnes odhlasovala novou směrnici o zbraních, která významně omezuje legální držitele zbraní. Čeští europoslanci byli proti směrnici, ale byli přehlasováni. Europoslanec Jiří Pospíšil zvolený do Evropského parlamentu za TOP 09 nechápe, jak si někteří jeho kolegové mohou myslet, že bojem proti legálním držitelům zbraní bojují proti terorismu.

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a ministr obrany Martin Stropnický (ANO) jsou zjevně stejného názoru a hledají cesty, jak směrnici obejít. Současně se počítá s podáním žaloby na směrnici.

„Musíme přijít s takovým opatřením, které nebude lidi omezovat a nebude je zbavovat toho, na co mají právo. Začneme pracovat na návrhu zákona o branných spolcích, který by umožňoval ponechat do značné míry držitelům ty zbraně, které spadají do kategorie zakázaných zbraní,“ prozradil ministr Stropnický. Jeho slova přinesl server Aktuálně.cz.

Celý článek naleznete zde.

Na spolky či aktivní policejní zálohy by se směrnice EU nevztahovala. Ukazuje to alespoň výjimka obsažená v textu předpisu. Registrované spolky by v případě potřeby mohly pomoci s obranou země, podobně jako je to ve Finsku či v Pobaltí. Směrnice EU by pak sice platila, ale ne pro evidované členy spolků, aniž by se musela měnit česká ústava. Do spolků by se přitom nemuseli hlásit jen držitelé zbraní.

„To můžou být zdravotníci, to můžou být nakonec i ajťáci se specializací třeba na nějaká bezpečnostní témata. Mělo by to podmínit široký zájem nebo umožnit seberealizaci, když někdo má zálibu, která s tou branností v širokém smyslu slova souvisí,“ řekl Stropnický.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jsem stará, invalidní, bojím se msty, ale i tak to řeknu. Po třiceti letech práce v ČSSD se rozhodla promluvit. O podrazákovi Hamáčkovi, nechutném Pochem a dalších...

9:34 Jsem stará, invalidní, bojím se msty, ale i tak to řeknu. Po třiceti letech práce v ČSSD se rozhodla promluvit. O podrazákovi Hamáčkovi, nechutném Pochem a dalších...

Velmi silné reakce vyvolal rozhovor ParlamentníchListů.cz s předsedkyní socdem na Praze 9 Marcelou D…