Stropnický chce verbovat propuštěné horníky do armády. Jana Černochová se mu za to vysmála

18.03.2016 9:19

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) láká propuštěné horníky OKD do armády. Kromě vicepremiéra Pavla Bělobrádka či odborů se nápadu podivila i Jana Černochová na svém facebookovém profilu. O nápadu Stropnického informoval server Lidovky.cz.

Stropnický chce verbovat propuštěné horníky do armády. Jana Černochová se mu za to vysmála
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický

OKD chce z Dolu Paskov propustit 1300 lidí. Armáda jim nabízí příležitost: Letos chceme nabrat 2000 nováčků,“ uvedl Stropnický na svém twitterovém účtu. V současné době zatím žádná jednání o zaměstnávání propuštěných horníků s OKD však ministerstvo nevede. Stropnický tak chtěl pouze poukázat na šanci, kterou mohou horníci mít. 

K jeho návrhu jsou ale skeptické například odbory. Poukazují na věk horníků, kteří mají dostat výpověď, a zároveň na jejich poškozené zdraví. „Někteří naši zaměstnanci by snad mohli dělat nějaké skladníky nebo kuchaře, ale všichni propuštění se u vojska opravdu těžko uplatní,“ řekl předseda odborářů z Dolu Paskov Rostislav Palička. 

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Do Stropnického si však rýpl i koaliční partner, předseda lidovců Pavel Bělobrádek. Ten se ministra obrany zeptal, kolik horníků po letech strávených na šachtě podle něj zvládne armádní vstupní testy. 

Původní text ZDE.

A servítky si nebrala především Jana Černochová, opoziční poslankyně z ODS. „To je zase nápad. Možná by si mohl pan ministr obrany ten více než kilometr na Paskově, stejně jako já před 2 lety, s horníky sfárat, aby na vlastní oči viděl věkovou skladbu, bavil se s horníky o jejich zdravotním stavu i o jejich vzdělání. Vážím si horníků, ale tudy cesta k rekrutům do armády fakt nevede,“ uvedla Černochová.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

20:02 Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

Senátor Přemysl Rabas pozval veřejnost na akci, která chce připomenout první návštěvu československé…