Stropnický udělal chybu, ale ne zase tak strašnou. Jedeme dál, uzavřela koalice kauzu úníků na ČT

13.02.2016 7:03 | Zprávy
autor: jzd

Poslanci Bohuslav Chalupa (ANO), Ondřej Benešík (KDU-ČSL) a Zdeněk Ondráček (KSČM) diskutovali v pátek večer v České televizi o úniku informací a jejich potvrzení ministrem obrany Martinem Stropnickým (ANO). K celé kauze se vyjádřil i bývalý ředitel Vojenské zpravodajské služby, podle kterého Stropnický sice udělal chybu, ale není to až tak strašné.

Stropnický udělal chybu, ale ne zase tak strašnou. Jedeme dál, uzavřela koalice kauzu úníků na ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický

„Kauza je vysvětlena, jestli je vysvětlena dostatečně, to ať si udělá obrázek každý sám. Podezření, že unikají informace z bezpečnostní rady státu, tady je. Pan Stropnický jako zkušený politik a diplomat toto měl ponechat bez komentáře a neměl komentovat něco, co občany ohrožuje,“ komentoval výsledek celé kauzy předseda výboru pro evropské záležitosti Ondřej Benešík, který později dodal, že Stropnický prostě a jednoduše neměl potvrzovat vynesení tajných informací.

„My jsme jako KDU-ČSL pana Stropnického nevyzvali k rezignaci. Pan Bělobrádek pouze řekl, že by měl vyvodit zodpovědnost nebo by se nad tím měl alespoň zamyslet. Dnes pak pánové za tyto věci zodpovědní vyhodnotili, že ta chyba není taková, aby bylo nutné podat demisi,“ vysvětlil následně lidovecký poslanec, že tím je pro něj tato kauza uzavřena.

Chalupa: Pokud se někdo měl vyjádřit, měl to být premiér

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chcíplá stávka. Vyrazí do boje za ČT kádry od Jourové?

17:50 Chcíplá stávka. Vyrazí do boje za ČT kádry od Jourové?

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Umrněné“. Letošní protesty za Českou televizi jsou podle Zdeňka Zbořila, pam…