Studená sprcha pro Merkelovou a pro Schulze. Odpůrci imigrace slaví. Potopte lodě pašerákům migrantů. Andrej Babiš se nám vyjádřil k německým volbám

25. 9. 2017 9:27

V německých volbách do dolní komory parlamentu získala CDU/CSU Angely Merkelové 33 procent a protiimigrační euroskepetická AfD se umístila na třetím se ziskem 12,6 procenta hlasů. K výsledku se nám vyjádřil předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Studená sprcha pro Merkelovou a pro Schulze. Odpůrci imigrace slaví. Potopte lodě pašerákům migrantů. Andrej Babiš se nám vyjádřil k německým volbám
Foto: David Hora
Popisek: Andrej Babiš na setkání v Českých Budějovicích
reklama

SPD skončila druhá se ziskem 20,5 procenta. Třetí nejsilnější stranou v Německém Spolkovém sněmu bude protiislámská Alternativa pro Německo. Ta získala 12,6 procenta. Do Bundestagu se po čtyřleté přestávce vrátí Svobodní demokraté (FDP) se ziskem 10,7 procenta hlasů. Za nimi se umístila Levice se ziskem 9,2 procenta a Zelení se ziskem 8,9 procenta.

Anketa

Kdybyste byli Němci, kdo by dostal váš volební hlas?

92%
4%
hlasovalo: 11952 lidí

Studená sprcha

„Výsledky německých voleb jsou pro nynější vládní strany celkem studená sprcha. CDU/CSU kancléřky Merkel oslabila o téměř 10 procent, SPD o pět procent. Schulz oznámil odchod do opozice. Slavit se bude ve štábu AfD a taky u liberálů, kteří se alespoň znovu objeví v parlamentu. Obě vládní strany mají jedny z nejhorších výsledků od roku 1949,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

„Ačkoliv u nás někteří novináři říkali, že Němci bezpečnost a otázku migrace neřeší, je evidentní, že pro velkou skupinu německých občanů to problém je. Já už dlouho říkám, co máme dělat. Konečně zavřeme jižní hranici Schengenského prostoru. Konečně potopte lodě pašerákům. Nevozme uprchlíky od Libyjských bředů do EU a hlavně konečně odpusťme ten nesmyslný systém kvót, který nic neřeší. Řešme migrační krizi rozhodně a tvrdě. Jsme suverénní země, a i když patříme do Evropské unie, chceme si zachovat svou nezávislost tím, že si sami budeme rozhodovat o imigrační politice,“ dodal Babiš.

Ne všichni Němci se nechali zastrašit nenávistnou propagandou proti AFD

Německá kancléřka Angela Merkelová promluvila ke svým stoupencům. Uznala, že doufala v lepší volební výsledek, ale tak či tak je vítězkou voleb, takže tuto odpovědnost uchopí a udělá všechno pro to, aby na svou stranu získala současné voliče Alternativy pro Německo.

Za „úžasný výsledek“ označil bývalý prezident Václav Klaus úspěch protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD). Strana, kterou aktivně podporoval, bude v německém parlamentu třetí nejsilnější. Stejnými slovy hodnotil také oslabení, které utrpěli vítězní konzervativci Angely Merkelové a sociální demokraté Martina Schulze.

„Výsledek dnešních německých voleb je obrovským povzbuzením pro všechny české i evropské demokraty. Úžasným výsledkem je ztráta čtvrtiny hlasů merkelovské CDU, pětiny hlasů schulzovské SPD a naopak zisk 13 % hlasů politickým a mediálním establishmentem démonizované AFD. Jsem velmi rád, že jsem mohl svoji podporu AFD v posledních týdnech a měsících opakovaně vyjadřovat přímo na německé půdě na řadě předvolebních shromáždění. Ukázalo se, že ne všichni Němci se nechali zastrašit nenávistnou propagandou proti AFD, kterou nakonec zvolil každý sedmý německý občan. Je to i velký impuls pro volby u nás, snad se ani občané ČR nenechají ovlivnit mediální propagandou a použijí vlastní rozum. Výsledek dnešních voleb v Německu je pro Angelu Merkelovou Pyrrhovým vítězstvím,“ uvedl Klaus.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děsivá náhoda. Po zhasnutí kamer TV Nova. Týká se moci Prymuly

7:45 Děsivá náhoda. Po zhasnutí kamer TV Nova. Týká se moci Prymuly

Situace v Česku pomalu ale jistě začíná připomínat jaro. A to nejen počasím, ale také návratem proti…