Studenti pomáhají seniorům. Fakulta z VŠE v Praze se zapojila do boje s koronavirem

18.03.2020 22:17

V současné nelehké situaci, způsobené šířením koronaviru, nabízejí pomocnou ruku i vysokoškolská zařízení a jejich studenti. Pomoc se přitom netýká pouze studentů pátého a šestého ročníku lékařských a pedagogických fakult, o kterých včera hovořil premiér Andrej Babiš (ANO). K pomoci své studenty vybídla i Národohospodářská fakulta Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE). Půjde zejména o zajištění nákupu pro starší osoby, hendikepované osoby či osoby v karanténě, pomoci s hlídáním dětí či zajištěním venčení psů.

Studenti pomáhají seniorům. Fakulta z VŠE v Praze se zapojila do boje s koronavirem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Přednáška ministra financí Andreje Babiše na Vysoké škole ekonomické na téma Fiskální a daňová politika
reklama

Anketa

Měla by policie pokutovat občany, kteří během současných opatření např. skupinově popíjejí v parcích?

96%
4%
hlasovalo: 21748 lidí
„Obracíme se na Vás s výzvou. Tato nelehká doba si zcela jistě žádá mnohá mimořádná operativní opatření. Realizační tým NF VŠE se rozhodl nabídnout pomocnou ruku tam, kde ji může být potřeba. Úlohou Národohospodářské fakulty VŠE je nejen Vám zprostředkovat sumu vybraných speciálních znalostí vhodných pro výkon Vašeho budoucího povolání. Samozřejmým úkolem studentů a akademických pracovníků vysokých škol ve vyspělých společnostech je podpora a rozvoj ideálů lidství. Mezi ně patří svoboda, ale také i individuální zodpovědnost každého z nás tak, aby i v budoucnosti spontánní řád po stávající nezbytné centrální regulaci mohl i nadále co nejlépe fungovat,“ mohli se během úterý dočíst studenti Národohospodářské fakulty VŠE na webových stránkách školy, sociálních sítích či ve svých e-mailových schránkách.

Zmíněná fakulta této školy vyzvala své studenty, aby pomáhali ve svém okolí, přičemž nabídla i možnost přihlášení se do databáze dobrovolníků. Ta bude následně nabídnuta státním a charitativním institucím, pečovatelským službám či dalším dobrovolnickým organizacím.

Studenti Národohospodářské fakulty byli na možnost pomoci v dnešní nelehké situaci upozorněni i skrze e-mailové zprávy, kterou jim rozeslal ekonom, proděkan a bývalý děkan této fakulty Miroslav Ševčík.

Pokud se pomoci rozhodnou za využití databáze školy, mohou si vybrat z možností, zdali chtějí pomoci se zajištěním nákupů pro starší osoby, hendikepované osoby či osoby v karanténě, pomoci s hlídáním dětí či zajištěním venčení psů. Mohou však uvést i jiné možnosti, jak si myslí, že by mohli veřejnosti pomáhat.

Některé studenty vysokých škol k pomoci posléze vyzval i premiér Andrej Babiš (ANO) v úterý večer. Po schůzce s řediteli nemocnic k šíření nákazy nového koronaviru uvedl, že stát bude chtít v současné situaci vyzvat studenty pátého a šestého ročníku lékařských a pedagogických fakult.

Medici by podle něj mohli vypomoct v nemocnicích, kterým můžou chybět zdravotní sestry kvůli uzavření škol. Studenti pedagogiky by pak měli pomoct s hlídáním dětí.

Fotogalerie: - Zeman na VŠE

Kandidát na prezidenta Miloš Zeman měl přednášku n...
Kandidát na prezidenta Miloš Zeman měl přednášku n...
Kandidát na prezidenta Miloš Zeman měl přednášku n...
Kandidát na prezidenta Miloš Zeman měl přednášku n...
Kandidát na prezidenta Miloš Zeman měl přednášku n...
Kandidát na prezidenta Miloš Zeman měl přednášku n...

Ke hlídání dětí zdravotníků studenty již přistoupili i v Brně. O děti zdravotníků z brněnské Fakultní nemocnice se tak od pondělního rána starají studenti Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Zázemí našli v sousedním kampusu v učebnách lékařské fakulty.

Kvůli uzavření základních, středních, vyšších odborných i vysokých škol zůstalo doma přibližně 1,7 milionu studentů. Nejvíce jde o žáky základních škol, kterých je přibližně 953 000. Bez možnosti prezenční výuky pak v rámci opatření proti šíření nemoci Covid-19 zůstalo taktéž více než čtvrt milionu studentů vysokých škol.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…