Studentka v Tunisku píše diplomku o tom, že Slunce obíhá kolem placaté Země. Chce vědecky prokázat, že Mohammed měl pravdu

14. 4. 2017 20:55

Francouzský deník Le Figaro píše o studentce doktorandského programu přírodovědecké fakulty univerzity Sfax v Tunisu, která se snaží prokázat, že země není kulatá a Slunce obíhá kolem Země. Proč se snaží vyvrátit fakta, která lidstvo zná již stovky let? Aby dokázala, že pravdu neříká věda, ale Korán.

Studentka v Tunisku píše diplomku o tom, že Slunce obíhá kolem placaté Země. Chce vědecky prokázat, že Mohammed měl pravdu
Foto: pixabay.com
Popisek: Globalizace - ilustrační foto

Studentka doktorandského programu na univerzitě Sfax v Tunisu chce dokázat, že Země není kulatá. Ve své doktorské práci tak chce poznatky vědy dostat do souladu s Koránem. Studentka se snažila prokázat, že se Johannes Kepler a další velcí muži vědeckého světa, jako Isaac Newton, mýlí a jejich teze stojí na vratkých základech.

Ministerstvo školství Tunisu však oznámilo, že její práci odmítá a chce prověřit, jak je možné, že na akademické půdě bylo možné vůbec schválit takový návrh doktorandské práce. Jamael Touirová na svém díle pracovala od roku 2011 a část akademické obce na zmíněné univerzitě absolutně nechápe, jak mohla s požehnáním svého vedoucího práce psát takové bludy.

Celý článek ve francouzštině naleznete zde

Obhájci doktorandky tvrdí, že akademická půda je svobodná a student či studentka mohou bádat, v čem uznají za vhodné. Mladá žena se rozhodla zpochybnit pravost zákonů gravitace a podle jejích obhájců na to zkrátka má právo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaromír Soukup má dost slibování politiků. Zakládá hnutí LIST a vstupuje do politiky

20:55 Jaromír Soukup má dost slibování politiků. Zakládá hnutí LIST a vstupuje do politiky

Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup ve své televizi oznámil, že zakládá politické hnutí Li…