Štvanice na Válkovou: Nešli po ní. Bylo to domluvené. „Ďáblův advokát“ dorazil

14. 1. 2020 14:35

Zdeněk Jemelík, předseda spolku Chamurappi, se zastal exministryně spravedlnosti Heleny Válkové v kauze její spolupráce s komunistickým justičním vrahem Josefem Urválkem na článku o ochranném dohledu nad odsouzenými. Válková má cejch ženy, která hájila nástroj, jenž byl zneužíván i proti disidentům. Jemelík se rozhodl nabídnout na celou kauzu trochu jiný pohled.

Štvanice na Válkovou: Nešli po ní. Bylo to domluvené. „Ďáblův advokát“ dorazil
Foto: Archiv Z. Jemelíka
Popisek: Zdeněk Jemelík
reklama

Zdeněk Jemelík má za to, že Helena Válková doplatila na pokrytectví svých spoluobčanů. Zatímco jí se vyčítá, že byla členkou komunistické strany, u jiných osobností veřejného života se podobný prohřešek odbývá mávnutím ruky a prohlášením, že od těch dob uplynulo už 30 let.

Anketa

Pokud se Jaromír Soukup rozejde se Zemanem, budete dále koukat na TV Barrandov?

41%
22%
hlasovalo: 10581 lidí

Vulgarizace našeho politického prostředí dospěla do takového stavu, že na působení v politice je skutečně třeba ‚mít kačení žaludek‘. Politická kultura poklesla natolik, že uchazeč o veřejnou funkci musí počítat s tím, že na něj odpůrci jeho zvolení vylijí kýbl výkalů, aby jej odradili a vyřadili z konkurence,“ napsal Jemelík na serveru Česká justice.cz.

Jemelík odmítl, že by se Válková podílela na šikaně disidentů. Ve svých studiích se prý zabývala jen tím, proč ochranný dohled nevedl u recidivistů ke snížení recidivy. „Tvrzení o podílu na šikaně disidentů je pustá lež,“ vypálil Jemelík.

Předseda spolku Chamurappi připomněl, že jistá omezení se na bedra osob předčasně propuštěných z vězení ukládají i dnes.

Ve stejném duchu Jemelík odmítl kritizovat Válkovou za spolupráci s Josefem Urválkem, který v roce 1979 zemřel, takže když Válková nastoupila na pracoviště, kde působil, byl to starý pán. V době, kdy vedl své nespravedlivé procesy, nebyla Válková vůbec na světě nebo byla v batolecím věku. Později jméno Urválek možná slyšela, ale nemusela si prý být jistá tím, zda Josef Urválek z jejího pracoviště je právě tím Urválkem, o kterém se mluvívalo.

Fotogalerie: - Okamura v Úpici

Předseda SPD Tomio Okamura
Tomio Okamura a starosta Petr Hron v ulicích Úpice
Tomio Okamura a starosta Petr Hron v ulicích Úpice
Tomio Okamura na gymnáziu v Úpici
Na setkání s T. Okamurou ve škole v Úpici
Na setkání s T. Okamurou ve škole v Úpici
 

„U každého jiného by se asi řeklo, že od roku 1979 uteklo hodně vody, takže jde o lapálii. U nominantky prezidenta republiky jde o neodpustitelné provinění. Není první ani poslední obětí chuti mařit prezidentovy personální záměry a Miloš Zeman není první, komu se to děje,“ napsal Jemelík.

„Útok serveru Info.cz článkem byl zjevně součástí dobře koordinované akce, namířené možná více proti prezidentovi než proti viditelné oběti. Článku „Válková se v KSČ podílela na šikaně disidentů s mužem, který poslal na smrt Horákovou“, se hbitě ujala média a štvanice začala. Přečetl jsem bedlivě inkriminovaný článek a skutečně nechápu, jaký vliv na případné zneužívání zákona mohla mít badatelka, která zkoumala, jak zákon funguje, vyjadřovala se k němu kriticky a určitě nemohla dát jakýkoli popud, aby zákon byl zneužit proti disidentům. Zákon směřoval obecně proti osobám, u nichž nebyla záruka, že po propuštění na svobodu povedou řádný život. Sdělení, obsažené v nadpisu, je jednoznačně lživé,“ zdůraznil Jemelík s tím, že v nejvyšších patrech justice pobývají lidé s minulostí, za kterou by se mohli stydět.

Jemelík měl na mysli např. místopředsedu Ústavního soudu Jaroslava Fenyka nebo Igora Stříže, náměstka nejvyššího státního zástupce. Oba bývali vojenskými prokurátory, kteří budili strach v myslích vojáků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primitiv Volný, hájí popírače koronaviru a vakcín! spustil profesor Válek. Slova o smrti. Sněmovna zažila další bombu

18:28 Primitiv Volný, hájí popírače koronaviru a vakcín! spustil profesor Válek. Slova o smrti. Sněmovna zažila další bombu

Poslanec TOP 09 Vlastimil Válek označil nezařazeného poslance Lubomíra Volného za jeho dnešní chován…