Stydím se za svého prezidenta. Generál Pavel se neudržel na veřejné akci. A tím to ještě neskončilo

31.08.2018 12:50

V Praze se předávaly ceny Hanno R. Ellenbogenové. Dostávají je lidé, kteří veřejnosti svým počínáním velmi prospěli. Letos cenu obdržel in memoriam zavražděný slovenský novinář Ján Kuciak. Cenu převzali jeho rodiče. Na předání ceny vystoupil také bývalý vysoký vojenský představitel NATO generál Petr Pavel, který se tvrdě pustil do prezidenta Zemana.

Stydím se za svého prezidenta. Generál Pavel se neudržel na veřejné akci. A tím to ještě neskončilo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel

Český prezident v tomto týdnu zalitoval, že se bohužel nepodařilo vyhubit české novináře. „Jsem přesvědčen, že inteligence českých novinářů je někdy na úrovni blbouna nejapného, což byl tvor žijící na Madagaskaru, ale byl právem vyhuben. České novináře se zatím vyhubit nepodařilo,“ uzavřel svůj proslov Zeman.

Když vynecháme fakt, že si Zeman spletl ostrovy, protože onen živočich žil na ostrově Mauricius, tak generálu Pavlovi se Zemanova slova jeví jako naprosto nemístná. Zvlášť, kdy uplynulo teprve pár měsíců od vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. „Stydím se za svého prezidenta," měl Pavel říci podle serveru Hlídací Pes.org.

Anketa

Vadí vám Zemanovy výroky, kterými žertuje o zabíjení novinářů?

11%
89%
hlasovalo: 13691 lidí
Generál Petr Pavel vystoupil u příležitosti předávání cen Hanno R. Ellenbogenové, kterou dostávají lidé, kteří významně prospěli společnosti. Pavel zdůraznil, že Kuciak se podílel na rozkrývání korupčního prostředí na Slovensku a bohužel za to zaplatil životem.

„My jsme tu byli svědky předání ceny Jánu Kuciakovi, zabitému novináři a jeho přítelkyni za to, že se podíleli na vyšetřování korupčního prostředí na Slovensku. Byla tady přítomna jeho rodina, předání ceny bylo nejen velice emotivní, ale vyznělo i jako memento pro všechny, kterým leží na srdci svoboda tisku jako jednoho z hlídacích psů demokracie,“ uvedl Pavel.

„A já si myslím, že v tomto kontextu, kdy zaznělo vyjádření prezidenta Zemana na adresu novinářů, bylo ne nešťastné, ale řekl bych, že mimořádně nepatřičné. A takové prohlášení by se rozhodně nemělo objevit nejenom v tomto kontextu, ale v žádném jiném," pokračoval generál.

Na sociální síti Twitter dodal, že v životě člověka nastanou chvíle, kdy sezná, že k některým věcem prostě nemůže mlčet. A nemístný výrok Miloše Zemana prý nešlo přejít mlčením. Michal Kubal z České televize generálu Pavlovi doporučil prezidenta ignorovat, ale Petr Pavel odvětil, že k tomuhle mlčet nemůže.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

8:47 Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

Senát zkritizoval veřejného ochránce práv Stanislava Křečka za jeho výroky vůči menšinám a uprchlíků…