Sundejte Havla z letiště, žádá petice. Zde je o ní více

02.01.2016 19:33

Sotva se ustálila změna názvu z pražského ruzyňského letiště na Letiště Václava Havla, už je ve vzduchu nové jméno. Aktivisté požadují, aby letiště neslo název po prvním československém letci Janu Kašparovi. Ve hře je ale i jméno prvního československého kosmonauta.

Sundejte Havla z letiště, žádá petice. Zde je o ní více
Foto: rep
Popisek: Letiště Václava Havla

„Přejmenujme Letiště Václava Havla na Letiště Jana Kašpara,“ stojí v úvodu petice, jejíž strůjci jsou přesvědčeni, že by se mělo pražské mezinárodní letiště znovu přejmenovat a místo prvního českého prezidenta by mělo nést jméno prvního československého letce.

Petice ZDE

Pokud by se ale potenciálním petentům změna na Kašparovo letiště nezamlouvala, mají aktivisté zálohu v podobě Vladimíra Remka, tedy prvního kosmonauta, který nepocházel ani ze SSSR, ani z USA. „To byl kosmonaut, takže to tolik nesedí,“ přiznávají k možné změně názvu na jméno současného českého velvyslance v Rusku organizátoři petice.

Současný název Letiště Václava Havla je v platnosti od října roku 2012. Tehdy bylo ruzyňské letiště přejmenováno na základě veřejné iniciativy, organizované režisérem Fero Feničem. Ten přišel s nápadem na Havlovo letiště rok předtím po Havlově úmrtí.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jzd

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

svoboda slova

Cituji vás: ,,„Pak tu ale máme spoustu věcí označovaných za ‚dezinformační narativ‘ a podobně, kdy je zřejmé, že se toto označení používá jen jako zbraň proti politickým oponentům." Je zajímavé, že to říkáte zrovna vy, když tato vláda, kde je i ODS a ostatně hlavně sám Fiala dost často toto dělá a n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

13:21 O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

Že se nakupovat v Polsku už nevyplatí? Možná nesouhlasí Češi, kteří si koupili kilo krůtích prsou v …