Sundejte Havla z letiště, žádá petice. Zde je o ní více

2. 1. 2016 19:33

Sotva se ustálila změna názvu z pražského ruzyňského letiště na Letiště Václava Havla, už je ve vzduchu nové jméno. Aktivisté požadují, aby letiště neslo název po prvním československém letci Janu Kašparovi. Ve hře je ale i jméno prvního československého kosmonauta.

Sundejte Havla z letiště, žádá petice. Zde je o ní více
Foto: rep
Popisek: Letiště Václava Havla

„Přejmenujme Letiště Václava Havla na Letiště Jana Kašpara,“ stojí v úvodu petice, jejíž strůjci jsou přesvědčeni, že by se mělo pražské mezinárodní letiště znovu přejmenovat a místo prvního českého prezidenta by mělo nést jméno prvního československého letce.

Petice ZDE

Pokud by se ale potenciálním petentům změna na Kašparovo letiště nezamlouvala, mají aktivisté zálohu v podobě Vladimíra Remka, tedy prvního kosmonauta, který nepocházel ani ze SSSR, ani z USA. „To byl kosmonaut, takže to tolik nesedí,“ přiznávají k možné změně názvu na jméno současného českého velvyslance v Rusku organizátoři petice.

Současný název Letiště Václava Havla je v platnosti od října roku 2012. Tehdy bylo ruzyňské letiště přejmenováno na základě veřejné iniciativy, organizované režisérem Fero Feničem. Ten přišel s nápadem na Havlovo letiště rok předtím po Havlově úmrtí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nečas byl obětí dominy a slaboch! A paní Talmanová by měla dokázat své závažné obvinění, nebo se omluvit. Topolánek s manželkou vytáhli na světlo kauzy Nečase a Dalíka. A je zle

20:25 Nečas byl obětí dominy a slaboch! A paní Talmanová by měla dokázat své závažné obvinění, nebo se omluvit. Topolánek s manželkou vytáhli na světlo kauzy Nečase a Dalíka. A je zle

ANKETA Je Petr Nečas oběť? Ano. Na tom se s kandidátem na prezidenta Mirkem Topolánkem řada poslanců…