Svatá Anežko, vyžeň Zemana! Nebo máme jebat v Národním, po vzoru Pussy Riot, naříká novinář

17.11.2014 9:05

Zástupce šéfredaktora Echo24.cz Jan Dražan se pozastavil nad vyjádřeními prezidenta Miloše Zemana na adresu ruské punkové skupiny Pussy Riot a přemýšlel, co jimi Zeman sleduje. Nakonec dochází k závěru, že jsme možná jen svědky klinického procesu v hlavě jednoho postaršího muže. A tak po vzoru Pussy Riot vymyslel proti hlavě státu modlitbu.

Svatá Anežko, vyžeň Zemana! Nebo máme jebat v Národním, po vzoru Pussy Riot, naříká novinář
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

„Zeman se poslední týdny od svého čínského výletu evidentně rozhodl šokovat nás každý den, ještě a víc. Čím hůře, tím lépe. Jsou-li na ukrajinském území ruští vojáci, o tom rozhoduje Zeman. Kdo je politický vězeň, o tom rozhoduje Zeman. Co odstartovalo 17. listopad, o tom rozhoduje Zeman. Kdo je idiot a debil, o tom rozhoduje Zeman. On rozhoduje a on nám po své úvaze sdělí výsledek. A tak jen v sobotu začal vykládat dějiny a v roli historika demaskoval příčiny 17. listopadu, v neděli už zase přesedlal na své oblíbenkyně z Pussy Riot. Vyzval média, aby zveřejnila fotografie souložících členek skupiny Pussy Riot, aby se ukázalo, co jsou zač,“ shrnuje Dražan poslední počiny prezidenta Zemana.

Otázky, proč to Zeman dělá, si prý klademe poslední týdny usilovně. Podle Dražana jsme možná opravdu jen svědky klinického procesu v hlavě jednoho postaršího muže. To, jak se tetelí, aby mohl hovořit o souložení, kdykoliv se namane příležitost, by tomu údajně napovídalo.

Veřejná soulož členek Pussy Riot v muzeu, na což se prezident odkazuje při svém hodnocení skupiny, prý byla tehdy performance nazvaná „Jebání za následníka medvídka“. Putina totiž v roce 2008 střídal v prezidentském úřadu Dmitrij Medvěděv a tušilo se, že si to za čtyři roky nejspíš zase vymění.

„O sepětí současného prezidenta s katolickou církví naštěstí nemůže být řeč, přesto, anebo právě proto, by se jedna punková modlitba hodila: ‚Svatá Anežko Česká, vyžeň Zemana! Nebo máme jebat v Národním?‘“ nechal se Dražan inspirovat modlitbou ruských hudebnic „Bohorodičko, vyžeň Putina“.

Celý text k přečtení ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„ČT slouží palestinským teroristům, zrušme ji!“ Historik sledoval pokřivenou reportáž a šel do otáček

22:20 „ČT slouží palestinským teroristům, zrušme ji!“ Historik sledoval pokřivenou reportáž a šel do otáček

Česká televize porušuje objektivitu, upozorňuje Ivo Cerman. Soudí tak na základě její odvysílané rep…