Švédská neziskovka se ptala žáčků na Islámský stát. Jejich odpovědi byly šokující

31.10.2016 21:33 | Zprávy

Ve švédském Göteborgu byl před časem realizován průzkum mezi studenty a školáky, jehož výsledky šokovaly veřejnost po celé zemi. Deset procent oslovených respondentů se přihlásilo k odkazu Islámského státu.

Švédská neziskovka se ptala žáčků na Islámský stát. Jejich odpovědi byly šokující
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace Muslimové proti terorismu. Předtím se několik muslimů zúčastnilo křesťanské bohoslužby v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně

V posledních měsících švédská i zahraniční média přinesla informace, podle kterých ve Švédsku existuje více než pět desítek tzv. „no-go zón“, tedy městských oblastí s větší hustotou zalidnění muslimským obyvatelstvem, kde se policie často stává terčem útoků a nedaří se jí zde prosazovat zákony země. Téměř deset z nich údajně existuje v samotném Göteborgu. Socialistická vláda Švédska existenci těchto oblastí popírá, ale samotní policisté hovoří jasnou řečí.

Společně s hlavním městem Švédska Stockholmem a Malmö je právě Göteborg s ohledem na soužití většinové společnosti a muslimské menšiny považován za nejproblémovější město v zemi. Loni například šéf švédské policie pro integraci Ulf Boström konstatoval, že právě z tohoto města odešlo bojovat v přepočtu na počet obyvatel nejvíce dobrovolníků do Islámského státu z celé Evropy a s radikálním islámským extremismem se zdejší policie musí potýkat téměř denně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bude se trestat. Video s Fialou a Decroix jede Českem

12:14 Bude se trestat. Video s Fialou a Decroix jede Českem

„Lex Vidlák.“ Tak předseda Stačilo! Daniel Sterzik nazývá novelu trestního zákona, která by umožňova…