Svěráku, kterému řídícímu důstojníkovi jsi dával raport, vrací nemilosrdně úder Ondráček

12.12.2017 22:10

Minulý týden prezidentský kandidát Michal Horáček oslovil Andreje Babiše otevřenou výzvou, ve které požadoval, aby poslanci za ANO zabránili jmenování Ondráčka do čela komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. K jeho výzvě se přidali Petr Pithart a také dramatik a herec Zdeněk Svěrák, který kritikou na Ondráčka ve svém videu umístěném na YouTube rozhodně nešetřil. Reakce Zdeňka Ondráčka na sebe nenechala dlouho čekat. „Už se o mě otírají i umělci. Svěrák asi ve svém věku již zapomíná, tak já ti něco připomenu...,“ rozepsal se na svém facebookovém účtu.

Svěráku, kterému řídícímu důstojníkovi jsi dával raport, vrací nemilosrdně úder Ondráček
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček
reklama
„Jestli se má stát předsedou komise pro kontrolu bezpečnostních sborů člověk, který se kdysi staral o bezpečnost totalitního systému s obuškem v ruce proti demonstrantům, tak je to skoro takový symbolický výsměch těm hodnotám, kvůli kterým lidé na náměstí chodili,“ pustil se do Ondráčka Svěrák.
 
Podle poslance Zdeňka Ondráčka ale Svěrák zapomíná na podstatná fakta ze svého života. „Rád bych připomněl, že v letech 1961–1969 byl Svěrák členem KSČ, v roce 1977 podepsal Antichartu nebo to, že v rámci vojny sloužil u pohraniční stráže a u stejné složky sloužil i jeho syn Jan, který dokonce mohl v rámci výkonu vojny vycestovat do USA,“ napsal.
 
 
Pro Ondráčka také zůstává otázkou, jestli byl Svěrák v minulém režimu spíše ukřivděný, nebo protežovaný. „Bylo to něco za něco? Kterému řídícímu důstojníkovi dával raport?“ zamýšlí se ve svém komentáři Ondráček. 
 
Na závěr nezapomněl poukázat ani na Petra Pitharta a jeho členství v KSČ. „Kde ten sloužil na vojně a jakou vykonával funkci? Že by politruk? K vekslákovi Horáčkovi s krycím jménem Sázkař se vyjadřovat snad ani není třeba,“ nebral si servítky Ondráček.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ondřej Hejma předvedl Xaverovi show s rouškou, pak se rozjel: Letná sem, Letná tam. Mládežníci se naučili poroučet, Kalousek leze ke křížku

15:58 Ondřej Hejma předvedl Xaverovi show s rouškou, pak se rozjel: Letná sem, Letná tam. Mládežníci se naučili poroučet, Kalousek leze ke křížku

Moderátor Luboš Xaver Veselý se sešel se zpěvákem Ondřejem Hejmou, aby shrnuli dění v uplynulých dne…