Svině Sobotka, debil Zaorálek, Marksová chlastá. S touto šestou cenovou skupinou máme být ve vládě? Štěch v kauze demise podporuje Sobotku

02.05.2017 16:21

Předseda senátu Milan Štěch (ČSSD) považuje rozhodnutí premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) ohledně demise vlády za ústavně čisté řešení. „Myslím si, že tím zaskočil řadu politiků i řadu politologů,“ podotkl Štěch pro ČT24. S ním toto rozhodnutí předseda strany podle jeho slov nekonzultoval. „Předpokládám však, že ho konzultoval s politickým grémiem,“ dodal.

Svině Sobotka, debil Zaorálek, Marksová chlastá. S touto šestou cenovou skupinou máme být ve vládě? Štěch v kauze demise podporuje Sobotku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Milan Štěch
reklama

Anketa

Sobotka shodil vlastní vládu a...

hlasovalo: 4957 lidí

„Pokud premiér usoudil, že odvolání přinese spíše body panu Andreji Babišovi, neboť se bude prezentovat jako oběť, tak se rozhodl pro toto ústavně čisté řešení,“ domnívá se Štěch. „Je to řešení, které je v demokratické zemi použitelné a já se vůbec nedivím, že jej Bohuslav Sobotka použil. Babiš spojuje politickou, ekonomickou a mediální sílu,“ podotkl také předseda senátu. 

„Když si vezmete, co se objevilo včera večer na ParlamentníchListech.cz, tajně nahraný rozhovor Andreje Babiše, jaký má slovník, jak uráží politické kolegy a novináře, to je slovník šesté cenové skupiny. S takovým člověkem není možné vládnout a já pana premiéra v tomto podporuji. Doporučuji, aby si každý ParlamentníListy.cz přečetl. To je tragédie. Když toto místopředseda vlády vypustí z úst, tak to není možné, s takovým člověkem pracovat,“ poukázal na nahrávky Babišova slovníku Štěch.

Babiš totiž podle nahrávky hovořil o předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi jako o blbečkovi a svini, ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka nazval debilem a kokotem a ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou nazval krávou, která chlastá (informovali jsme ZDE).

Pokud pan Babiš neprokáže, že jde o falešnou nahrávku, měl by podle Štěcha odejít. „Měl by říci, ano, sorry, udělal jsem vážné chyby a končím. Ale myslím, že toho není schopen. Jak likvidoval své konkurenty v podnikání, postupuje i v politice,“ dodal Štěch.

Poukázal i na problémy korunových dluhopisů i Čapího hnízda. 

Prezident Miloš Zeman podle něj měl už před časem svolat představitele stran a řešit s nimi vládní krizi, nyní je zcela jistě zaskočen. „Není na to připraven. Může se pokusit, aby byla sestavena nějaká vláda, která by dovládla do říjnových voleb. Ale myslím, že to bude velmi obtížné,“ vyjádřil se Štěch.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

22:40 Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

Nejslavnější český datový vědec Petr Ludwig opustil svůj domovský New York a na první polovinu roku …