Svobodní a Soukromníci jdou společně změnit Zlínsko. Začali v Baťově vile

19. 4. 2016 16:39

Svobodní a Soukromníci se ve Zlínském kraji dohodli, že jejich kandidátem na hejtmana bude buď senátor Ivo Valenta, nebo předseda zlínských Svobodných Tomáš Pajonk. Na tiskové konferenci v Baťově vile ve Zlíně seznámili novináře se svými plány. Senátor Valenta mimo jiné zmínil i to, že dnešní politice chybí razantní rozhodování.

Svobodní a Soukromníci jdou společně změnit Zlínsko. Začali v Baťově vile
Foto: Daniela Černá
Popisek: Soukromníci a Svobodní jdou společně do voleb ve Zlínském kraji

Fotogalerie: - Start kampaně Soukromých Svobodných

Soukromníci a Svobodní jdou společně do voleb ve Z...
Senátor Ivo Valenta
Soukromníci a Svobodní jdou společně do voleb
Předseda Svobodných ve Zlínském kraji Tomáš Pajonk
Soukromníci a Svobodní jdou společně do voleb
Kladívka pro symbolické poklepání "základních kame...

„Proč jsem šel do politiky? Pocházím z rodiny, která i v minulosti ještě před komunismem podnikala. Začal jsem jako živnostník. Bylo mi blízké, abych se popral za pracovité lidi,“ zahájil tiskovou konferenci před novináři senátor Ivo Valenta, podporovatel Strany soukromníků. Zlínský kraj podle slov senátora spadl do šedého průměru. „Chtěl bych, aby byl na čele všech krajů. Má na to předpoklady, spoustu mladých lidí. Existuje tu baťovská tradice. Je na čem stavět,“ vysvětlil. Pak zmínil i to, že se po 18 letech rozhodl vrátit zpět do České republiky spolu s celou rodinou. „Má paní pochází z Vizovic, já z Rožnova a začal jsem podnikat na Slovácku. Rozhodnutí nebylo jednoduché, ale zvažoval jsem ho dlouhou dobu,“ dodal.

Valenta: Kraj potřebuje novou sílu, nové tváře

„Myslím si, že Zlínský kraj potřebuje novou sílu, nové tváře, abychom ho mohli posouvat dopředu. Jsem strašně rád, že se Svobodní a Soukromníci dali dohromady. Byl jsem touto koalicí osloven a chci být její součástí. Chci se stát krajským zastupitelem, který by pomáhal tomuto kraji. Za Slovácko jsem bojoval z pozice senátora, ale také jsem Valach. I proto jsem na nabídku kývl,“ uvedl Valenta. Nedávno uzavřená volební koalice pro krajské volby mezi Soukromníky a Svobodnými je na vzestupu. Za uplynulý měsíc její preference ve Zlínském kraji poskočily podle agentury SANEP na 9,2 %.

Pajonk: Čím jednodušší systém bude v kraji fungovat, tím lépe

Jak se připravují na krajské volby, pak popsal předseda Svobodných ve Zlínském kraji Tomáš Pajonk: „Čím jednodušší bude v kraji systém, tím lépe bude fungovat,“ uvedl. „Také jsem žil ve Velké Británii čtyři roky. Nakonec jsem si nedokázal představit, že bych tam zůstal. Nicméně naučil jsem se toho docela dost,“ dodal. Nejzásadnější podle něj je, aby kraj začal řešit místo „galerií“ opravy komunikací a provozy nemocnic. „Nechceme, aby starostové museli tančit před rozpočtovým výborem a prosit o dotace, se kterými by mohli standardně počítat. Kraj by tu neměl být pro to, aby určoval, kde má být bazén a kde ne. To si lépe rozhodnou obce samy. Pak mě zajímá také školství,“ popsal Pajonk s tím, že právě školství nemá v politice zastání, přitom je to oblast, ve které má republika šanci na růst. „Chtěli bychom narovnat podmínky pro provozovatele školských zařízení, uvolnit ředitelům ruce,“ naznačil.
Do budoucna plánuje senátor Valenta také účast v parlamentních volbách: „Pokud chce člověk bojovat za určitou skupinu, což jsou pro mě živnostníci i podnikatelé, pak musí jít dál. Ve sněmovně má větší hlas něco prosadit.“
Svobodní a Soukromníci stavějí na těchto tezích: obrana svobody a soukromí, boj proti bobtnající státní byrokracii i nesmyslným evropským regulacím či hájení tradičních kulturních hodnot. Kampaň povedou jako kontaktní.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Daniela Černá

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Já se zbraněmi cítím ohrožen!“ Po akci v Senátu pozvala ČT Dienstbiera, jediného proti. Ten vytáhl EU: Stejně vám to nařídí

9:44 „Já se zbraněmi cítím ohrožen!“ Po akci v Senátu pozvala ČT Dienstbiera, jediného proti. Ten vytáhl EU: Stejně vám to nařídí

Úterý bylo v českém Senátu vyhrazeno debatě o novele Listiny práv, která by garantovala právo užít z…