První dotaz se týkal toho, jaký má vliv zahraniční politika jednotlivých států na možnost dalšího vývoje podle předlohy Francie. ”Není dobré, že mají jednotlivé státy problém s médii, nemálo z těch politiků, kteří se zúčastnili smutečního pochodu, si přišlo ohřát jen svou polívku,“ řekl Shanaáh a upřesnil, že pozvání bylo děláno jistě v afektu a v emocích, a tak jej rozeslali všem. “Prezident Francie chtěl být vidět mezi velkými muži světové politiky, a tak pozvali, koho pozvali, bez ohledu na to, jak jsou na tom s novináři u nich doma,” tak reagoval Šádí Shanaáh na skutečnost, že se pietního aktu zúčastnily hlavy států, které z výkonu své funkce potírají svobodu slova. Jmenoval pak hlavně Turecko a Spojené arabské emiráty.
V dalším příspěvku se Šádí Shanaáh, syn Palestince a Češky a jinak též aktivní člen zelených, věnoval medializaci útoků ve Francii: ”Když se nedávno stal masakr v pákistánské škole a v tyto dny se stala také tragédie v Nigérii, nikde jsem neviděl titulní stránky o jejich neštěstí. Problém je, že nás se to dotkne, až se to přiblíží,” řekl a dodal: ”Stále zde zůstává otázka, jak moc jsme senzitivní ohledně terorismu ve světě.”

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: bra