Sýrií nic nekončí. Ideologie Islámského státu je velmi silná. Nejde jen o islám, varuje žena, která se dostala do dění

05.03.2019 20:51

Dokumentaristka Jana Andert vyrážela opakovaně do Sýrie, aby se pokusila zachytit boj s Islámským státem. Získala si důvěru kurdských bojovníků, kteří tvořili hlavní údernou sílu drtící islámské radikály. V Sýrii je Islámský stát skutečně poražen, ale Andert v rozhovoru pro Reflex.cz zdůraznila, že ideologie Islámského státu je velmi silná. A vůbec v ní nejde jen o islám.

Sýrií nic nekončí. Ideologie Islámského státu je velmi silná. Nejde jen o islám, varuje žena, která se dostala do dění
Foto: Youtube.com
Popisek: Vlajka Islámského státu

V Sýrii je Islámský stát v podstatě poražen. Dokumentaristka Jana Andert hovořila s celou řadou žen, které se přesouvají do uprchlických táborů. Jdou mezi nimi Němky, Kanaďanky, Francouzky a občanky dalších zemí. Andert tvrdí, že tyto ženy a dívky hodně lžou. Snaží se tvrdit, že jejich manželé nebojovali v řadách Islámského státu, ale realita je mnohdy opačná.

Andert je přesvědčená, že by si tyto ženy měly odkroutit nějaký trest za to, že se samy přidaly k teroristům. Často je to však velmi složité, protože tyto ženy mají často děti.

Faktem prý také je, že v Sýrii byl sice Islámský stát poražen, ale porážkou v Sýrii nic nekončí. „Ideologie je strašně silná. A navíc, když si to vezmeme, tak Islámský stát není jen v Sýrii, ale jsou to taky Libye, Jemen, Afghánistán. Když si vezmete Afghánistán, tak tam Islámský stát bojuje s Tálibánem,“ podotkla novinářka.

„Není to jenom o islámu. Je tam celý systém, který oni vytvořili. Oni měli vlastní ekonomiku, svoje vlastní peníze, svoji administrativu. Na každém území, které si zaberou, vytvoří svůj vlastní systém,“ pokračovala v popisu situace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…