TOP 09 volá pro korespondenčním hlasování. Prý pro statisíce Čechů v zahraničí. A ozvaly se podezřívavé reakce veřejnosti

28.07.2018 21:20

TOP 09 dlouhodobě prosazuje zavedení korespondenčního hlasování. Čestný předseda strany Karel Schwarzenberg s kolegy navrhovali zavedení korespondenčního hlasování již v roce 2016, ale koaliční vláda ANO, ČSSD a KDU-ČSL smetla návrh TOP 09 ze stolu. Místopředsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová teď znovu vytáhla do boje za korespondenční hlasování. Věří, že to pomůže statisícům Čechů. A toto následovalo...

TOP 09 volá pro korespondenčním hlasování. Prý pro statisíce Čechů v zahraničí. A ozvaly se podezřívavé reakce veřejnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

TOP 09 zdůrazňuje, že možnost hlasovat korespondenční cestou existuje ve 24 zemích EU, nehledě na další země po celém světě – včetně Spojených států a Austrálie. Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) na videu uveřejněném na sociální síti twitter tvrdí, že korespondenční hlasování pomůže Čechům pracujícím v různých koutech světa. I oni tak budou mít možnost promluvit do českých voleb.

„Jsou jich statisíce, těch co nemohou volit. Ať už kvůli svému studiu nebo práci v zahraničí se nedostanou k volebním urnám v České republice, ani k těm, které jsou na ambasádách a zastupitelských úřadech v zahraničí, protože jsou často stovky až tisíce kilometrům vzdálené,“ podotkla poslankyně.

Připomněla také, že druhá vláda Andreje Babiše (ANO) k tomuto návrhu dala neutrální stanovisko, takže stále existuje možnost, že se plán TOP 09 zdaří.

Občané diskutující pod příspěvkem se však ke slovům Markéty Pekarové Adamové mnohdy stavěli kriticky. Zazněl kupříkladu názor, že korespondenční hlasování je pro TOP 09 poslední šancí, jak se udržet v Poslanecké sněmovně. Možná i za cenu toho, že bude korespondenční hlasování „zfixlováno“. „Jediná šance, jak se pomocí fixlování dostat v příštích volbách do parlamentu, že?“ napsal pan Ladislav Brašnář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Miloš Zeman poslal k výročí okupace květiny na hrob. Jednomu jedinému člověku

17:24 FOTO Miloš Zeman poslal k výročí okupace květiny na hrob. Jednomu jedinému člověku

Prezident Miloš Zeman se sice pietních aktů k připomínce počátku sovětské okupace v roce 1968 nezúča…