TOP 09 zneužila prohlášení čtyř ústavních činitelů. Ale já na něm trvám, ujistil Štěch čtenáře

01.12.2016 22:31

Z PROFILŮ Předseda senátu Milan Štěch (ČSSD) usedl k počítači a odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Postavil se čelem i k velmi ostře formulovanému názoru pana Davida Knedlíka, který konstatoval, že KDU-ČSL neměla být součástí vlády, protože „ministr Herman se paktuje se Sudeťáky a s tím dalajlámou“. K dovršení všeho zlého prý navíc Hermana řídí Američané.

TOP 09 zneužila prohlášení čtyř ústavních činitelů. Ale já na něm trvám, ujistil Štěch čtenáře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Štěch
reklama

„To Vám ještě nedošlo, že za to, co se tady děje, může Sobotka? Ve vládě lidovci neměli být. Herman se paktuje se Sudeťáky, a s tím dalajlámou je to jasné. Herman je řízen USA. Viz vyjádření amerického novináře p. Besta,“ obořil se na Štěcha pan David Knedlík.

Předseda senátu ovšem nezůstal dlužen odpověď. „A kdo měl tedy podle vás ve vládě být? S kým ji měla ČSSD vytvořit? S ODS? S TOP 09? K menšinové vládě s podporou KSČM nebylo po volbách dost hlasů. Za co přesně může Sobotka? Podle mě může do značné míry za to, že se České republice daří hospodářsky tak jako už dlouho ne,“ odvětil jeden z nejvýše postavených politiků České republiky.

Kromě toho se vyjádřil i k možnému zrušení Českého svazu bojovníků za svobodu v čele s Jaroslavem Vodičkou.

„Kdo zřizuje a financuje tuto instituci? Vidíte v ní dnes nějaký přínos? Nemohli byste ji jako senátoři zrušit? Jaký má význam, když v ní zůstávají jen papaláši?“ ptal se pan Morávek.

Předseda senátu Štěch připomněl, že Český svaz bojovníků za svobodu nezřídil stát, takže ho stát nemůže ani zrušit. Může stopnout jen finanční příspěvky, které ministerstvo obrany posílá zmíněnému svazu, ale stejně tak i jiným spolkům žádajícím o finanční pomoc.

Další otázky a odpovědi naleznete zde.

Stranou pozornosti pana předsedy nezůstalo ani prohlášení čtyř nejvyšších ústavních činitelů České republiky vůči Číně. Senát se od tohoto ujištění o nekončícím strategickém partnerství Česka a Číny distancoval. Štěch konstatoval, že na samotném prohlášení nevidí nic špatného, ale kdyby věděl, co toto prohlášení vyvolá, možná by postupoval jinak.

„Na správnosti obsahu prohlášení trvám. Ale kdybych věděl, že to bude tak zneužito některými politickými stranami, zejména TOP 09, tak bych zvažoval, zda nedoporučit ministrovi zahraničí, aby celou věc řešil jen na úrovni exekutivy,“ napsal Štěch.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

7:03 Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

TÝDEN V MÉDIÍCH Nejen letitý poslanec Marek Benda, ale i většina komentátorů, jak z novinářského, ta…