TOPák Plíšek v ČT zle vynadal Zemanovi za referendum o našem členství v EU. Prý se tomu na Východě smějí. ANOnista Volný opatrně přizvukoval

01.07.2016 22:46

Poslanec a místopředseda hnutí ANO Jan Volný a poslanec Martin Plíšek (TOP 09) debatovali v pátečních Událostech, komentářích České televize o možném odchodu naší země z EU. Padlo přitom jméno prezidenta Zemana, který volá po vypsání příslušného referenda. Plíšek za to na Miloši Zemanovi nenechal nit suchou. A Volný mu poněkud skromněji dával za pravdu.

TOPák Plíšek v ČT zle vynadal Zemanovi za referendum o našem členství v EU. Prý se tomu na Východě smějí. ANOnista Volný opatrně přizvukoval
Foto: top09.cz
Popisek: Martin Plíšek, poslanec Parlamentu ČR

„Není to dobrý nápad. Já si myslím, že jde o ryzí populismus. Pan prezident se postavil po bok extrémních nacionalistů, kteří volají po referendech v dalších zemích EU. Pan prezident se tím postavil po bok extremistů, jako je Tomio Okamura nebo jako je pan Mach. A že se tomu na Východě smějí, tak to je také zřejmé,“ zaútočil Plíšek na Miloše Zemana.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Poslanec TOP 09 k tomu doplnil, že i volby jsou svého druhu referendem, a už tak tu máme volby rok co rok. Není prý také bez zajímavosti, že vláda sice připravila zákon o obecném referendu, ale nijak zvlášť nepospíchá s jeho prosazením. Možná je to i proto, že v referendu bude teoreticky možné odhlasovat dvousetkilometrovou rychlost na dálnicích.

Poslanec Jan Volný nechtěl prezidentova slova přímo hodnotit. „Ale myslím si, že takto závažné věci není možné řešit referendem,“ konstatoval. Vidíme to ostatně i v Británii, kde si prý dnes voliči říkají: Co se to děje s librou, co se to děje s naší ekonomikou, my jsme jen nechtěli migranty. Členství v EU je podle Volného velmi složité téma, na které nebude dobré aplikovat referendum. Ale v jiných otázkách si ale referendum umí představit.

Obratem také dodal, že poslanec Plíšek možná přikládá slovům prezidenta vyšší váhu, než možná opravdu mají. Osobně by si neuměl představit ani referendum o přijetí společné evropské měny. I to je podle Babišova poslance příliš složitá otázka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milion chvilek: Umělec zval do ulic, ale pak mu zavolal občan. O Drahošovi

8:07 Milion chvilek: Umělec zval do ulic, ale pak mu zavolal občan. O Drahošovi

Muzikant Jiří Macháček byl hostem Press klubu na Frekvenci 1, kde prozradil, jak se cítil při demons…