Tabery, Šafr, Wollner a další šéfredaktoři sepsali dopis řediteli rozhlasu. Jde o Janka Kroupu, kterého si dovolil zkritizovat

14. 12. 2017 22:31

Celkem deset šéfredaktorů se rozhodlo poslat dopis generálnímu řediteli Českého rozhlasu Renému Zavoralovi. K tomu je donutilo vystoupení šéfa rozhlasu před Radou Českého rozhlasu, kde Zavoral uvedl, že reportáž investigativce rozhlasu Janka Kroupy o neoprávněném čerpání dotací skupinou Agrofert měla být zpracována obecněji.

Tabery, Šafr, Wollner a další šéfredaktoři sepsali dopis řediteli rozhlasu. Jde o Janka Kroupu, kterého si dovolil zkritizovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral

Na jednání rady i na svých webových stránkách se generální ředitel René Zavoral vyjádřil k textu publikovanému na stránkách iROZHLAS.cz pod titulkem „Agrofert neoprávněně hospodaří na 1 700 hektarech půdy. Nemají majitele, přesto na ně holding pobírá dotace“. Server Deník.cz informoval, že podle šéfredaktorů tak generální ředitel vyjádřil své přesvědčení, že téma mělo být zpracováno šetrněji a mělo poukázat na obecnější problém nejasností ve vztahu k vlastnictví půdy a že právě v tom vidí úlohu veřejnoprávního zpravodajství. „Zároveň jste na zasedání Rady Českého rozhlasu řekl, že věc budete dále řešit a k tématu se budete vracet na dalším zasedání,“ dodali šéfredaktoři v dopise.

„Jsme přesvědčeni, že právě adresné poukázání na konkrétní situaci, ve které se nacházela akciová společnost v té době patřící členovi vlády ČR, naplňovalo podstatu plnění zpravodajské povinnosti vůči veřejnosti. Obdobným způsobem, tedy se snahou poukázat na konkrétní případy a konkrétní politické činitele, postupovala média i v případech jiných politiků a minulých vlád,“ napsali.Právě držení politické moci a významného úřadu dělá podle šéfredaktorů z Hospodářských novin, Respektu, časopisu Reportér i Deníku případy těchto politiků specifickými, a tím se vymykajícími z řady.

Ve svém psaní vyjádřili také prosbu, aby redaktory jako generální ředitel  Českého rozhlasu plně podpořil nyní i do budoucna v konkrétním a adresném přístupu. „Právě na případech, jako je ten, který právě projednáváte s Radou Českého rozhlasu, se definují principy zpravodajských standardů. Věříme, že jste si toho plně vědom,“ napsali v závěru.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyhození Klause ml.: Pryč s Václavem Moravcem, napsal. Teď utnul Fialu a ODS

9:20 Vyhození Klause ml.: Pryč s Václavem Moravcem, napsal. Teď utnul Fialu a ODS

Manažer a pedagog Vadim Petrov se před několika dny stal členem Rady pro rozhlasové a televizní vysí…