Tabery, Šafr, Wollner a další šéfredaktoři sepsali dopis řediteli rozhlasu. Jde o Janka Kroupu, kterého si dovolil zkritizovat

14.12.2017 22:31 | Zprávy

Celkem deset šéfredaktorů se rozhodlo poslat dopis generálnímu řediteli Českého rozhlasu Renému Zavoralovi. K tomu je donutilo vystoupení šéfa rozhlasu před Radou Českého rozhlasu, kde Zavoral uvedl, že reportáž investigativce rozhlasu Janka Kroupy o neoprávněném čerpání dotací skupinou Agrofert měla být zpracována obecněji.

Tabery, Šafr, Wollner a další šéfredaktoři sepsali dopis řediteli rozhlasu. Jde o Janka Kroupu, kterého si dovolil zkritizovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral

Na jednání rady i na svých webových stránkách se generální ředitel René Zavoral vyjádřil k textu publikovanému na stránkách iROZHLAS.cz pod titulkem „Agrofert neoprávněně hospodaří na 1 700 hektarech půdy. Nemají majitele, přesto na ně holding pobírá dotace“. Server Deník.cz informoval, že podle šéfredaktorů tak generální ředitel vyjádřil své přesvědčení, že téma mělo být zpracováno šetrněji a mělo poukázat na obecnější problém nejasností ve vztahu k vlastnictví půdy a že právě v tom vidí úlohu veřejnoprávního zpravodajství. „Zároveň jste na zasedání Rady Českého rozhlasu řekl, že věc budete dále řešit a k tématu se budete vracet na dalším zasedání,“ dodali šéfredaktoři v dopise.

„Jsme přesvědčeni, že právě adresné poukázání na konkrétní situaci, ve které se nacházela akciová společnost v té době patřící členovi vlády ČR, naplňovalo podstatu plnění zpravodajské povinnosti vůči veřejnosti. Obdobným způsobem, tedy se snahou poukázat na konkrétní případy a konkrétní politické činitele, postupovala média i v případech jiných politiků a minulých vlád,“ napsali.



Právě držení politické moci a významného úřadu dělá podle šéfredaktorů z Hospodářských novin, Respektu, časopisu Reportér i Deníku případy těchto politiků specifickými, a tím se vymykajícími z řady.

Ve svém psaní vyjádřili také prosbu, aby redaktory jako generální ředitel  Českého rozhlasu plně podpořil nyní i do budoucna v konkrétním a adresném přístupu. „Právě na případech, jako je ten, který právě projednáváte s Radou Českého rozhlasu, se definují principy zpravodajských standardů. Věříme, že jste si toho plně vědom,“ napsali v závěru.




 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…