Tabery hledá ideálního českého prezidenta. Měl by to být co nejvěrnější klon Zuzany Čaputové

31. 5. 2020 17:07

Šéfredaktor časopisu Respekt Erik Tabery našel ideálního kandidáta na prezidenta České republiky. Přesněji řečeno prezidentku. Od Miloše Zemana už se snad nemůže víc lišit.

Tabery hledá ideálního českého prezidenta. Měl by to být co nejvěrnější klon Zuzany Čaputové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Havlova knihovna hostila debatu šéfredaktorů Erika Taberyho a Jakuba Patočky na téma jak očistit demokracii. Plno bylo, rozhřešení nepřišlo
reklama

Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych má za to, že nastává ten pravý čas, aby se demokratická opozice v podobě Pirátů, ODS, STAN, TOP 09 a KDU-ČSL shodla na vhodném společném kandidátovi na prezidentský úřad. Pokud to neudělají, hrozí podle komentátora, že si tandem Miloš Zeman a Andrej Babiš (ANO) prosadí na Hrad svého kandidáta, a čeští občané se tak po odchodu Miloše Zemana z úřadu dostanou jen z deště pod okap.

Šéfredaktor časopisu Respekt Erik Tabery má za to, že takovýto ideální kandidát už existuje, dokonce už je prezidentem, resp. prezidentkou. Onou ideální kandidátkou na nejvyšší českou politickou funkci je slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Poté také vysvětlil, proč právě Čaputovou považuje za ideální prezidentku.

Osobně několikrát vyrazila do terénu, aby podpořila lékaře a lékařky, zdravotní sestry, sociální pracovníky a pracovnice, vyučující, prodavačky a prodavače, policisty a policistky, dobrovolníky a dobrovolnice a poděkovala jim. Zapojila se také do on-line výuky aktivního učitele, takže se s ní viděly doma studující děti. Pravidelně se setkávala s politickou reprezentací, které se ptala, jak situaci řeší. Podporovala podnikatele, ale i sociálně slabé, na něž krize doléhala nejsilněji. Navštívila malé knihkupectví, aby upozornila na nelehkou situaci nakladatelů i prodejců v těžkém čase. Zvedla téma domácího násilí, které je v čase izolace hůře řešitelné. Vystoupila také s prohlášením adresovaným Romům, aby věděli, že mají její podporu. Pravidelně vystupovala v médiích i na sociálních sítích atd.,“ shrnul přednosti ideální kandidátky pro výkon úřadu prezidenta Tabery.

Nakonec se pozastavil nad tím, jak moc se ideální kandidátka na prezidentku liší od české reality v podobě Miloše Zemana.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Založeno za 60 Kč. Pak za 5000 Kč! Čáry máry fuk, firma hájená Hamáčkem je tu. V TV to nebylo

13:34 Založeno za 60 Kč. Pak za 5000 Kč! Čáry máry fuk, firma hájená Hamáčkem je tu. V TV to nebylo

Karibik, Spojené arabské emiráty, Ukrajina, Kypr, tam všude měly vlastníky společnosti spojené s ten…