Tady máš flek a mlč. Andrej Babiš zařizuje Jiřímu Zimolovi klid na práci

18.10.2016 8:18

Vládní koalici ČSSD, ANO a KDU-ČSL podle všeho čeká důležitý test spolupráce. Jestliže Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) zmizí ze Sněmovny a stane se hejtmankou Středočeského kraje, bude ji muset někdo nahradit v roli místopředsedkyně dolní parlamentní komory. Podle informací deníku Právo to může být Radka Maxová (ANO), která má zmizet z jižních Čech, aby nedělala problémy Jiřímu Zimolovi (ČSSD) a Miloši Zemanovi.

Tady máš flek a mlč. Andrej Babiš zařizuje Jiřímu Zimolovi klid na práci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman navštívil farmu Čapí hnízdo za účasti Andreje Babiše. Při této příležitosti pokřtil samce klokana rudokrkého jménem Bimbo
reklama

Radka Maxová dosud působila v pozici místopředsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO a místopředsedkyně sněmovního sociálního výboru. Teď by mohla povýšit a to na pozici místopředsedkyně Poslanecké sněmovny, pokud tento post skutečně opustí její stranická kolegyně Jaroslava Pokorná Jermanová. Nabízí se však i úvaha, že Maxová nebude ani tak povýšena, ale spíše umlčena.

„Nová funkce pro ni má být podle kuloárových informací ‚odměnou‘ za to, že v domovském Jihočeském kraji, kde šéfuje ANO a je zastupitelkou, nebude coby vyjednavačka překážet zvolení Jiřího Zimoly (ČSSD) hejtmanem. Přesně jak si to přeje prezident Miloš Zeman a jak mu vychází vstříc šéf ANO Andrej Babiš,“ píše na adresu Maxové deník.

Celý plán má však jeden háček. Volba místopředsedů Poslanecké sněmovny je tajná, takže se při ní ukáže, zda všichni koaliční poslanci nadále ctí ducha spolupráce a prosadí si výměnu ve vedení Sněmovny. Předseda poslaneckého klubu ODS již dnes hlásí, že není úkolem opozice pomáhat koalici. František Laudát z TOP 09 k tomu ovšem dodává, že na začátku volebního období byly uzavřeny nějaké dohody o obsazení pozic ve Sněmovně a tyto dohody je třeba ctít.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Po nedávných krajských a senátních volbách není koaliční vláda právě nejpevnější. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš údajně vyhrocoval atmosféru na pondělním jednání kabinetu a sociální demokraté ústy svého místopředsedy Milana Chovance upozorňují, že šéf státní kasy a majitel Agrofertu Babiš zřejmě hodlá udržovat v chodu předvolební kampaň do sněmovních voleb po celý rok.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Frajeři. Za 10 minut 20 mega. Krejčíř pláče, že tu není.“ Respirátory? Prý podvod, že privatizace bledne závistí

9:32 „Frajeři. Za 10 minut 20 mega. Krejčíř pláče, že tu není.“ Respirátory? Prý podvod, že privatizace bledne závistí

V dalším díle Jámy pekel se herní vývojář Daniel Vávra zaměřil na nyní nařízené ochranné pomůcky. Je…