Tady už si někdo dělá z lidí blázny. Majerová Zahradníková četla a nevěřila

30.04.2020 16:39

První místopředsedkyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková se pozastavila nad zprávou serveru Novinky.cz o tom, že banky odmítají půjčit zavřeným hospodám kvůli tomu, že nemají obrat.

Tady už si někdo dělá z lidí blázny. Majerová Zahradníková četla a nevěřila
Foto: Archiv ZMZ
Popisek: Zuzana Majerová Zahradníková
reklama

“Úvěrové programy Covid měly být vlajkovou lodí vládní podpory těžce zkoušeným podnikatelům a firmám v době koronavirové krize," cituje Majerová Zahradníková na svém facebookovém profilu z textu Novinek.cz s tím, že jí od včerejška psalo už zhruba 17 drobných podnikatelů, kteří právě z důvodu koronaviru museli uzavřít své provozovny.

"Ať už to byly cestovky, restaurace, obchůdky a další. V bankách jim oznámili, že nemají nárok na úvěr s příznačným názvem COVID z důvodu nulového obratu. Ne asi. Tady někdo dělá z lidí blázny?! To už opravdu není ani vtipné," poznamenala Majerová Zahradníková.

Právě i na server Novinky.cz se obrátila řada podnikatelů v gastronomii. Jedním z nich je například Oldřich Peprla, provozovatel několika franšízových restaurací v Brně a v Olomouci. "Vláda sice schválila úvěrový program, ale přesně ty obory, které jsou nejvíc zasažené, na něj nedosáhnou, a to nejsme už úplně malá firma. Neodmítli nás proto, že jsme gastro, ale protože nemáme obraty.  Ale ty nemáme, protože jsme gastro a jsme z moci vlády zavření,“ uvedl Peprla s tím, že jednal hned se třemi bankami.

Například Raiffeisenbank tuto skutečnost potvrdila. Podle mluvčí banky Petry Kopecké stát ručí jen za část úvěrů a ani za ně neručí ve výši 100 procent. "My, coby komerční banka, jsme ze zákona ve všech případech povinni poskytovat úvěry s přihlédnutím k rizikovosti klienta a daného poskytnutého úvěru,“ uvedla Kopecká. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista chytil Reportéry ČT při činu. Vypustili reportáž o „zlém“ Babišovi. Jenže totálně zmanipulovali fakta

16:45 Publicista chytil Reportéry ČT při činu. Vypustili reportáž o „zlém“ Babišovi. Jenže totálně zmanipulovali fakta

Publicista Petr Brandtner se ve svém komentáři zaměřil na pořad Reportéři ČT a na reportáž s názvem …