Tady už vážně končí legrace, hrozí válka s Ruskem. Hájek napsal, co nejspíš nastane po pádu letadla

20. 7. 2014 14:31

Šefredaktor serveru Protiproud.cz Petr Hájek se domnívá, že sestřelení malajsijského letadla nad Ukrajinou je především pokusem, jak dostat na Ukrajinu vojska NATO. V podstatě se podle něj jedná o opakování scénáře, který byl použit už v Libyi. A přidal zajímavou souvislost naznačující, jak se letadlo vůbec dostalo nad východní Ukrajinu.

Tady už vážně končí legrace, hrozí válka s Ruskem. Hájek napsal, co nejspíš nastane po pádu letadla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hájek
reklama

Anketa

Kdo podle vás sestřelil civilní letadlo nad Ukrajinou?

hlasovalo: 712523 lidí

Podle Hájka se Západ v této fázi konfliktu nezmohl na víc než na opakování scénáře z Libye. Velkou humanitární katastrofou se dosáhne toho, že bude nad východní Ukrajinou vyhlášena „bezletová zóna“ a ta se, stejně jako v Libyi, zneužije k zahájení náletů NATO na pozice proruských povstalců.

„Dá se očekávat následující: Kyjev a západní země označí za původce sestřelu letadla proruské 'separatisty'. Ti to odmítnou, spolu s nimi i Rusko. To však nezabrání tomu, aby Kyjev nepožádal NATO o vytvoření a zajištění 'bezpečného nebe' nad Ukrajinou, což bude znamenat, že letadla NATO spolu s personálem dostanou úkol v rámci boje proti mezinárodnímu terorismu chránit vzdušný prostor Ukrajiny,“ píše k tomu Hájek.

Sestřelení letadla cizí země podle něj učinilo z lokálního konfliktu globální záležitost. To v praxi znamená zelenou pro vstup NATO na Ukrajinu, i když není členskou zemí. Američtí vojáci se tak budou pohybovat v bezprostřední blízkosti ruských hranic. To samozřejmě může mít velmi snadno za důsledek zatažení Ruska do konfliktu. „Bílý dům rozehrál velkou partii,“ poznamenává k tomu Hájek.

Celý text na Protiproud.cz ZDE

Washington podle něj potřebuje válku už za každou cenu, aby zachránil dolar. Jenže v tomto případě může Rusko zareagovat skutečně jakkoliv. Tady podle Hájka končí legrace, protože se skutečně rýsuje cesta k velké válce v Evropě.

K čemu tam letěly ty stíhačky?

Ohledně pádu letadla poté Hájek připomněl několik zajímavostí, které zapadly. Například že v první chvíli po oznámení pádu letadla mluvila CNN o tom, že na palubě byly tři desítky Američanů. Později už tato zpráva nezazněla.

Rovněž upozornil, že letadlo malajsijských aerolinií se poměrně výrazně odchýlilo od své trasy. Toto odchýlení navíc začalo až nad Ukrajinou, do té doby se Boeing držel v koridoru. Hájek spekuluje, že mohlo dojít k přeprogramování systému v letadle, které by tak bylo nad válečné území navedeno v podstatě úmyslně. „Je naprosto vyloučené, aby za podobnou akcí stála jenom kyjevská vláda, anebo dokonce povstalci. Zde by musely zasáhnout americké zpravodajské služby,“ upozorňuje šéfredaktor.

Již dříve se objevily informace španělského letového dispečera, že kolem letadla se pohybovaly ukrajinské stíhačky. Všichni spekulují, zda tyto stroje na boeing vystřelily. Hájek ale připomíná, že se ve skutečnosti mohlo jednat o elektronický útok na GPS systém letadla, který by změnil jeho kurs. Hájek k tomu připomíná, že nedávno jistý student z Texasu dokázal tímto způsobem ovládat velkou jachtu. U zpravodajských služeb s neomezenými rozpočty se prý v takovém případě můžeme nadít čehokoliv.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zneužitý Donutil. Tohle nevěděl a nelíbí se mu to. Kdyby to bylo poprvé...

15:00 Zneužitý Donutil. Tohle nevěděl a nelíbí se mu to. Kdyby to bylo poprvé...

„Nechápu, že si tohle někdo může dovolit, aniž by se mě zeptal,“ reagoval herec Miroslav Donutil na …