Tahle strašná zvěrstva prý můžou postihnout i vás a vaše děti. A česká vláda k tomu mlčí

26.03.2014 4:44 | Zprávy

PŘÍBĚH Lucie Boddington, která žije ve Velké Británii a pracuje v organizaci Justice for Family, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz popsala případy, kdy jsou rodinám ve Velké Británii státem zabavovány děti, které rodiče už nikdy neuvidí. Mnohdy se hledá jen záminka, aby dítě mohlo být rodině odebráno. S dětmi se pak víceméně „obchoduje“ při adopci či pěstounské péči.

Tahle strašná zvěrstva prý můžou postihnout i vás a vaše děti. A česká vláda k tomu mlčí
Foto: cppp.cz
Popisek: Děti, ilustrační foto.

Týká se to i českých a slovenských rodin žijících v Anglii, kterým již byly děti odebrány. Nebezpečí podle ní je ale i u nás. Navíc český stát českým občanům, konkrétně Ministerstvo práce a sociálních věcí a Ministerstvo zahraničních věcí, nepomáhá a myje si ruce. Naopak Slovensko ano a mnohé děti tak už zachránilo.

Justice for Families je občanské sdružení, které pomáhá rodinám před tím, aby jim sociální pracovnice odebíraly a fakticky odcizily děti a „prodávaly“ je pěstounům a adoptivním rodičům. Juvenilní justice je systém, který má v teorii hájit práva dětí a mladistvých, aby nevyrůstaly v rodinách, které by je týraly. V praxi ale funguje často opačně, kdy jsou děti vyrvány z milujících rodin a pak dávány k adopci či pěstounské péči a biologičtí rodiče je už nikdy nespatří.

V roce 1989 byla OSN přijata Úmluva o právech dítěte a signatářské státy se zavázaly v jejím rámci změnit legislativu. Tento dokument ale „obchodníci s dětmi“ dle Boddingtonové zneužili k odebírání dětí od milujících rodin. V roce 1989 byl tedy ve Spojeném království přijat Children Act, na jehož základě se odebírají děti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zrušili USAID. A za Prague Pride se bude platit

18:00 Zrušili USAID. A za Prague Pride se bude platit

Organizátoři Prague Pride Festivalu, největší české akce na podporu práv LGBT+ komunity, oznámili za…