Tajemno kolem odchodu pražské státní zástupkyně. MF DNES spekuluje o sporných kauzách Janouška a Opencard

30.01.2016 9:47

Šéfka pražského městského státního zastupitelství Jana Hercegová opouští svou funkci. Podle vlastních slov se k tomu rozhodla z osobních důvodů a věří, že tím umožní posunout pražské státní zastupitelství kupředu. Její krok ocenili pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová a ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Sobotní MF Dnes však přináší trochu jiný pohled na celou věc.

Tajemno kolem odchodu pražské státní zástupkyně. MF DNES spekuluje o sporných kauzách Janouška a Opencard
Foto: hns
Popisek: Ilustrační koláž

„Nahromadilo se už hodně věcí. Rezignace Hercegové byla elegantním řešením,“ prozradil deníku zdroj, jenž si nepřál být jmenován. Tlak na odchod státní zástupkyně sílil, ale její nadřízená Lenka Bradáčová dosud neměla důvod k odstranění dámy, pod níž spadalo řešení řady složitých kauz. Nedopustila se žádného hrubého pochybení.

Pražská státní zástupkyně čelila kritice např. za to, že se v kauze Opencard zaměřila toliko na stíhání úředníků hlavního města, zatímco odpovědní politici zůstali stranou. Někdejší šéf protikorupční policie Tomáš Martinec dokonce konstatoval, že pražské státní zastupitelství pod vedením Hercegové vyšetřování případu zdržovalo.

Server Svobodné fórum konstatoval, že za pádem státní zástupkyně může být i kauza firmy Čapí hnízdo Andreje Babiše.  A to není vše. Policie dámu podezírala, že zneužila pravomoc úřední osoby v kauze někdejšího vlivného lobbisty, který pobývá toho času ve vězení. Hercegová prý zastavila vyšetřování případu korupce při prodeji bytů, němž měl Janoušek hrát určitou roli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Není to Český lev, ale Český tchoř. ČT se ohrožuje sama. Pořád ti samí hosté, jako když na přehlídce chodí ti samí vojáci dokola, říká Lenka Procházková

16:28 VIDEO Není to Český lev, ale Český tchoř. ČT se ohrožuje sama. Pořád ti samí hosté, jako když na přehlídce chodí ti samí vojáci dokola, říká Lenka Procházková

HORKÉ TÉMA Hostem Horkého tématu Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz byla spisovatelka Len…