Tajemný strýc z USA. Vytaženo na generála Pavla

30.11.2022 12:43 | Ze sítí

Jana Bobošíková vytáhla na prezidentského kandidáta Petra Pavla tajemného strýčka Jacka. A nezůstala jen u toho. Vytáhla i organizátora demonstrací pod značkou Česká republika na 1. místě Ladislava Vrabela a konstatovala, že o jeho hlas a hlasy Vrabelových příznivců ve volbách Pavel pravděpodobně nestojí. Nakonec popsala, proč by Pavel prezidentem být neměl. Argumentovala přitom slovy předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS).

Tajemný strýc z USA. Vytaženo na generála Pavla
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Ze znělky pořadu Aby bylo jasno

Publicistka Jana Bobošíková natočila další díl svého internetového pořadu Aby bylo jasno. V několika svých předchozích pořadech se věnovala prezidentské kandidátce a ekonomce Danuši Nerudové. Tentokrát věnovala pozornost generálu Petru Pavlovi. Vytáhla na něj „amerického strýčka Jacka“.

Začala zeširoka a spojila generála Petra Pavla se starostou pražských Řeporyjí Pavlem Novotným (ODS), upozornila na facebookový status generála ve výslužbě v němž prezidentský kandidát napsal, že „Pavlovy progresivní metody a vynalézavé přemýšlení mi přijdou v lecčems sympatické“.

Zaujalo ji také, že si Pavel naplánoval brzké setkání se svými příznivci v plzeňské ZOO, u berberských lvů, nad nimiž převezme patronaci.

„Ale nás v Aby bylo jasno ani tolik nezajímá, jak se generál Pavel popasuje se lvem. Nás zajímá, kde ve svém životopise mlží a kde překrucuje své výroky. A také jak si poradí s nespokojeností občanů, kteří již od září pravidelně demonstrují a to nejen na Václavském náměstí. Generál Pavel o jejich hlasy evidentně nestojí, neboť se mu zdá, že člověk, který přijde na demonstraci s obrázkem Vladimira Putina a provolává přitom slova o svobodě, je podle Pavla ,pomatený' a může sehrávat roli tzv. páté kolony."

V jednom ze svých dalších projevů Pavel poznamenal, že před rokem 1989 neměl to štěstí, aby měl v rodině někoho s kontakty na Západ. „Kdybych měl v rodině někoho, kdo byl režimem citelně perzekvován, nebo kdo měl kontakty na Západ, tak bych možná uvažoval jinak,“ vyjadřoval se ke svému vstupu do armády.

Bobošíková ale připomněla 3 roky starý výrok generála Pavla pro Deník N, v němž prozradil, že sestřenice jeho maminky se provdala do USA a v létě 1968 přijeli se strýčkem Jackem na návštěvu do Československa. „Takový zážitek! Strýček Jack z Kalifornie! Dodnes si pamatuji, jak mě uchvátil jeho pásek, na kterém měl kapsičku se zipem a v ní dolary,“ vyprávěl Pavel.

„Takže takto vypadaly nekontakty Petra Pavla se Západem v době komunismu,“ dodala Bobošíková. V podstatě teď neumíme říct, co je pro osobu generála Pavla charakteristické. Oportunismus? Bájivé lhaní? Nebo snad láska k dolarům?“ ptala se Bobošíková dál.

Připomínala také, že v rozhovoru pro Denk N v roce 2019 tvrdil, že se učil na špiona, na špiona, který měl republiku chránit před vnější hrozbou, ale teď tvrdí, že se na špiona neučil a taktéž pro Deník N prohlašuje, že slovo špion se mu příčí.

U generála by Bobošíková podle svých slov předpokládala, že pozná, na co se vlastně učil.

A do třetice se do generála Pavla pustila ještě kvůli jedné věci. Kvůli tomu, že v rozhovoru pro TV Nova označil současnou ministryni obrany Janu Černochovou za matku. „Naprosto chápu, že se jako žena a matka dívá na některé situace jinak než chlap,“ poznamenal na konto Černochové, která se vyjadřovala poměrně ostře na adresu Ruska po dopadu rakety na polské území. V době, kdy nebylo jasné, zda tuto raketu vypálila ruská, nebo ukrajinská strana.

Bobošíková upozornila, že Černochová je bezdětná.

„Ale možná má generál Petr Pavel jiné informace a budeme překvapeni,“ smála se publicistka.

Tak či tak by si podle Bobošíkové jistí lidé měli dát pozor.

„Kdo by měl zbystřit? Senátoři s Milošem Vystrčilem (ODS) v čele. Ti přece chtěli prezidentovi omezit pravomoci kvůli tomu, že se údajně není schopen orientovat v prostoru a v čase. A generál Pavel je favoritem prezidentské volby. A zároveň je favoritem v dezorientaci. Alespoň pokud jde o jeho minulost."

 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mpTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pomocníci nejmocnějších. Keller po volbách odhalil to nejvážnější

12:14 Pomocníci nejmocnějších. Keller po volbách odhalil to nejvážnější

„Nepolezu na cimbuří vyvěšovat zelené trenýrky,“ ujistil profesor, známý sociolog a bývalý europosla…