Tajná služba možná kradla. Hamáček dostane zprávu

02.08.2018 12:57 | Zprávy
autor: mp

Kontrola hospodaření Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) je podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) hotova, závěrečnou právu dostane v pátek. Zprávu přinesla ČTK.

Tajná služba možná kradla. Hamáček dostane zprávu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček

Následně rozhodne o případných opatřeních. Ministr to dnes řekl novinářům poté, co o kontrole debatoval s poslanci z výboru pro bezpečnost na jeho uzavřeném jednání. Podrobnosti ke kontrole neuvedl s tím, že i zpráva bude v režimu tajné.

Podrobnější byl iniciátor jednání Zdeněk Ondráček (KSČM), podle něhož se výsledky kontroly už zabývají orgány činné v trestním řízení. Důvodem byly mimo jiné informace o tom, že civilní rozvědka postrádá některá zařízení na odposlouchávání a lokalizaci mobilních telefonů známých pod jménem Agáta.

„Informace, které jsme potřebovali získat a které by nenarušily trestní řízení, jsme od pana ministra vnitra i od pana pověřeného ředitele (ÚZSI Radka Musílka) dostali,“ uvedl Ondráček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Alkohol

Tvrdíte, že k tomu, aby poslanci nepili ve sněmovně alkohol, nepotřebujete zákon. Opravdu? Můžete se zaručit, že ho někteří ve sněmovně nepijí? A proč je tam vůbec dostupný? V normální práci to není. Proč by to mělo být ve sněmovně jinak? Taťána

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Když Trump varuje před komunismem, nemluví o Číně ani o Rusku

20:00 Když Trump varuje před komunismem, nemluví o Číně ani o Rusku

RED PILL @ TOMÁŠ ZÍTKO Kdo stojí za strategií AntiBabiš? Saul Alinsky a jeho Rules for Radicals – př…