Tak Putin zničí Česko, no a co. Pavel Novotný by šel do války. Svědomí mu nedovolí jinak

18.4.2022 8:20 odp.

V rámci rusko-ukrajinského válečného konfliktu padá z úst řeporyjského starosty Pavla Novotného (ODS), dlouhodobého odpůrce ruského režimu, jeden kontroverzní výrok za druhým. Poté, co sepsul Čechy, že se vůči Ukrajině chovají zbaběle, a poslal by na ně za to atomovku, nevidí důvod, proč by jeho rodná země neměla být přímou součástí války, a postavit se tak Putinovi.

Tak Putin zničí Česko, no a co. Pavel Novotný by šel do války. Svědomí mu nedovolí jinak
Foto: AZy
Popisek: Pavel Novotný

Tvrdé boje o ukrajinská území pokračují a starosta městské části Praha-Řeporyje nechápe, že se Česká republika tak zdráhá vstoupit do ozbrojeného konfliktu, a pomoct tak Ukrajině ve snaze ukončit válku s Ruskou federací.

„Se svědomím smlouvat nelze,“ vzal si na pomoc citát českého spisovatele Zdeňka Hanka, kterým naznačuje, že masakr na Ukrajině je do jisté míry i dílem nečinnosti západních států.

Konkrétně on sám by byl ve válečném střetu s ruskou stranou skutečně velmi nesmlouvavý, a to do takové míry, že by v podstatě obětoval český stát.

Pavel Novotný, DiS.

  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

„Neexistuje důvod nejít do války s Ruskem. Tak má atomovku. Stihne použít. No tak zničí naši zem, OK, celý svět skončí. Nebo chcípnu v té válce, neumím bojovat. No a? Podstatné je, že jsme šli!“ píše Novotný ve svém facebookovém komentáři.

Připomíná, že Ukrajinci tak v podstatě bojují za nás bez nás. My jen „zbaběle“ přihlížíme krveprolití. „Umírají za stejné hodnoty, co vyznáváme. Vše ostatní je zbabělost. Jak prosté,“ dodává rozčílený politik ODS.

 

 

V diskusi poté ještě dodal, že ke zničení Ruska by stačila tak šestina civilizovaného nebo necivilizovaného světa. „Nikdy nebyli slabší. Myslím, že jsou zničitelný do dvou hodin. Není třeba se bát. Profesionálně to zvládnout. A bude po nich hned. S chybami do rána. Je chyba ustupovat. Nerozum. Nevypadá to,“ píše Novotný.

Přišla pak řada výzev ze strany diskutérů, ať jde přímo na bojiště a je inspirací, na to uvedl, že byl dvakrát odmítnut pro nedostatek zkušeností v boji: „Podal jsem žádost už dvakrát. První druhého března. Dvakrát odmítnut pro nedostatek zkušeností v boji,“ vysvětluje.

Novotného postoj českého státu nepřestává v tom negativním smyslu fascinovat. „Nikdy jsem si o nás nedělal ty iluze, co máte vy za dogma. Národ připosraných, vesměs zbabělých švejků. Závistivá chamraď. Naplival bych nám do obličeje. Blil bych z nás. V místech, kde (a není to tak dlouho) bývalo Československo, umírají nejen ukrajinští vojáci, ale civilní obyvatelstvo, protože jej Putin vraždí,“ dodal ve svém březnovém příspěvku Novotný s tím, že by západní státy měly dělat víc.

Po další kritice Čechů, kterým již téma „Ukrajina“ vadí, přidal Novotný i svůj klasicky vyhrocený názor. „A nás to... no jo... už otravuje... a už vám zase smrdí... a vím, že za to nemůžete, a vás se tento post netýká. Týká se nás všech. Čechů, Evropanů, lidí... ta stupidní atomovka by nám prospěla nejvíc. 200 tisíc mrtvých hned, čtvrtina národa do pěti let na ozáření, Amíci by do hodiny vymazali Rusko z mapy a byl by klid. Od Čechů i od Rusáků. Světu bychom FAKT nechyběli,“ nebral si servítky Novotný.

Pořádně se rozparádil v minulém týdnu i v pořadu na CNN Prima NEWS Co Čech, to politik!, kde se nevybíravě pustil do své ženské oponentky z Trikolóry Zuzany Majerové Zahradníkové, když měla připomínky k cestě šéfa horní komory Miloše Vystrčila (ODS) na Ukrajinu.

„Cestu úplně nechválím. Není to úplně bezpečná cesta. Ale zaplať pánbůh, že tam jede a přináší ta svědectví. Petře, proč sem zvete to koště Majerovou Zahradníkovou?“ začal zostra Novotný, načež ho moderátor Petr Suchoň napomenul, že doufá, že je to naposledy. „Proč je tady to koště?“ pokračoval však Novotný, načež Suchoň rezignovaně opakoval, ať odpovídá na otázku. „Proč tady je?“ ptal se však dál Novotný a Suchoň zostra vyzýval Novotného k odpovědi. „Když jsou tady košťata jako paní Zahradníková, tak je dobře, že lidé jako pan Vystrčil...,“ opakoval dál Novotný, načež jej Suchoň žádal, aby odpovídal na otázku. Majerová Zahradníková jen podotkla, že Novotný dosáhl svého intelektuálního vrcholu.

„Je dobře, že pan předseda Senátu Vystrčil je na místě a přináší svědectví, když tu jsou košťata jako Majerová Zahradníková,“ pokračoval sveřepě Novotný. „A dost!“ zahlásil Suchoň a vyzval k odpovědi Majerovou Zahradníkovou. „Jelikož neznám přesné zadání, jak bylo řečeno a dnes nějakým způsobem v médiích komunikováno, bylo to pozvání ze strany Ukrajiny, já jsem jenom zvědavá, jestli nám z Ukrajiny tentokrát nepřijede místo Tchajwance Ukrajinec. Měl by si pan šéf Senátu asi uvědomit, že je v první řadě Čech a jede tam jednat za Českou republiku, a podle toho se také chovat,“ poznamenala k tomu Majerová Zahradníková.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

USA ovládly Evropu. Ale svět? Petr Drulák nemá pro spojence dobré zprávy

14:02 USA ovládly Evropu. Ale svět? Petr Drulák nemá pro spojence dobré zprávy

Profesor Drulák byl nedávno hostem Rádia Univerzum, kde hovořil o širších následcích rusko-ukrajinsk…