Tak proč ti uprchlíci nechávají děti doma? otázal se senátor. Napsal též o lití do děravého demižónu a „poměřování pindíků“

16.07.2015 11:04

Senátor Ivo Valenta odpovídá na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Nevyhýbá se ani dotazu týkajícímu se uprchlíků. Pokud se tvrdí, že můžeme přijmout vzdělané uprchlíky, kteří budou prospěšní naší zemi, je to jistě možnost, ale senátor se ptá, proč vlastně vzdělaní uprchlíci nechtějí postavit na nohy svou vlastní zemi a raději z ní utíkají. Došlo i na Řecko a znovu také padla slova o „poměřování pindíků“.

Tak proč ti uprchlíci nechávají děti doma? otázal se senátor. Napsal též o lití do děravého demižónu a „poměřování pindíků“
Foto: archiv senátora
Popisek: senátor Ivo Valenta

„Proč odmítáte všechny imigranty?“ ptá se čtenář vystupující pod označením MarLi, jenž má za to, že pár stovek vzdělaných lidí by nám mohlo pomoci, pokud by se rozhodli žít v České republice. Tito lidé si navíc zaslouží naši pomoc. Senátor Valenta, který je také spolumajitelem Parlamentních listů, uznává, že na tom něco je, jenže je tu jedno ale.

„Souhlasím s vámi v tom, že některé země skutečně potřebují pomoc. Ta ale nespočívá v tom, že se primárně postaráme o ty, kteří ze svých zemí utekli. Jak sám uvádíte, jedná se často o ty, kteří jsou vzdělaní a majetní. Právě ti by se proto měli snažit život ve svých zemích změnit. Pokud má navíc někdo chuť, ambice a finanční prostředky těmto zemím pomáhat, nic mu v tom přece nebrání. Není ale řešením otevírat náruč a především štědrý sociální systém tisícům lidí s naprosto odlišnou mentalitou, kulturou a tradicemi. Tím spíše není možné diktovat, kolik máme přijmout uprchlíků. Tito lidé pravidla křesťanských zemí nerespektují a v tom vidím velké nebezpečí,“ varuje senátor.

Další odpovědi senátora najdete zde

Podivuje se navíc i tomu, proč vlastně řada uprchlíků nechává děti doma. Křesťané by se snažili zajistit lepší život především pro své děti. Proč se mnozí běženci mířící do Evropy nesnaží o totéž? Proč sebou nemají ženy, děti a seniory?

Člen horní komory Parlamentu také nechápe, proč česká vláda napřed hlasitě odmítala evropské kvóty na uprchlíky, aby později přislíbila, že jich přijme snad ještě víc.

Víno, slivovice a Řecko

Na sociální síti Facebook se senátor vyjádřil k problémům Řecka. Důrazně se staví proti tomu, aby Česko ručilo za půjčky na řecké dluhy.

„Vůbec nechápu, proč by měly země, které nejsou součástí eurozóny, nést riziko, že Řekové poskytnuté miliardy opět jen prohýří a finanční pomoc tak bude jen zbytečným oddálením podle mne nevyhnutelného odchodu Řecka z eurozóny. Je to stejné, jako kdyby úspěšní vinaři na Slovácku chtěli pomáhat svému zadluženému sousedovi tím, že mu budou do děravého demižónu dolévat stále lepší a lepší víno ze svých vlastních archivů,“ poskytl přirovnání Valenta.

Vinař, který svou práci nezvládá, by měl skončit s tímhle druhem podnikání a zkusit štěstí třeba se slivovicí.

Zpět k „poměřování pindíků“

V dalším s dotazů padlo také jméno ministra financí Andreje Babiše (ANO) a poslance Ladislava Šincla. Oba pánové jsou ve sporu a senátor Valenta již dříve napsal, že mu jejich spor připomíná „měření pindíků“. A ačkoli nerozumí tomu, proč se v jejich střetu objevuje i senátorovo jméno, těší ho, že si někdo snad myslí, že je tak mocný, že může ovlivňovat některé zákony.

Pár slov zaznělo také ke kauze dnes již bývalého trenéra české hokejové reprezentace Vladimíra Růžičky. Ačkoli prý Valentu celá kauza mrzí, má k ní informace toliko z médií, což mu rozhodně nestačí k tomu, aby na jejich základě kohokoliv odsuzoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

23:32 Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

Novou debatu o postoji Pirátské strany k vyvlastňování, které se strana snaží vytrvale dementovat, s…