Tak tentokrát ne strýc Brady. Ale něco jiného. Veselo kolem Zemanových vyznamenání bude i letos!

26.10.2017 10:29

Syn zesnulé zpěvačky Věry Špinarové Adam Pavlík odmítl převzít státní vyznamenání z rukou prezidenta Miloše Zemana. Zpěvačka jej měla dostat in memoriam u příležitosti státního svátku 28. října. Prý by ho sama z jeho rukou nechtěla, uvádí Česká televize.

Tak tentokrát ne strýc Brady. Ale něco jiného. Veselo kolem Zemanových vyznamenání bude i letos!
Foto: spinarova.cz
Popisek: Zpěvačka Věra Špinarová

Po ocenění Věry Špinarové volali někteří její fanoušci poté, co v březnu náhle zemřela. Zeman pak začátkem září sdělil, že populární zpěvačka je skutečně navržena na vyznamenání in memoriam. 

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček ČTK dříve řekl, že Zeman dostal od lidí návrhy na udělení státních vyznamenání 195 osobnostem. Kromě občanských a vládních návrhů může vybírat osoby doporučené poslanci nebo senátory. Zeman každoročně u příležitosti státního svátku 28. října vyznamenává tři až čtyři desítky lidí.

Letošní aranžmá oslav na Pražském hradě bude podle Ovčáčka podobné jako v minulosti. Zeman se před samotným ceremoniálem s oceněnými setká. Na začátku slavnostního večera pronese projev, následovat bude dekorování vyznamenaných a recepce v prostorách Španělského a přilehlých sálů.

Loňské vyznamenání provázela kauza Jiřího Bradyho, jehož synovec je ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Brady, jenž prošel nacistickými koncentračními tábory, tvrdil, že jej Hrad informoval, že bude vyznamenán Řádem T. G. Masaryka. Poté, co se Herman sešel s dalajlamou, už Brady v seznamu oceněných nebyl.

Herman pak uváděl, že ho prezident informoval o tom, že Bradyho vyškrtne ze seznamu vyznamenaných, pokud se Herman sejde s dalajlamou. Hrad však Hermanovo tvrzení popírá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš udeřil na televizi. Zprudka. Tanky, Zeman, Zaorálek, všechno špatně

20:52 Babiš udeřil na televizi. Zprudka. Tanky, Zeman, Zaorálek, všechno špatně

Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém týdenním facebookovém hlášení „Čau lidi“, s nímž obohacuje veř…