Tak u Pirátů zase jinak. Michálek nebude ve vládě, Bartoš taky může mít problém

12.11.2021 12:57 | Zprávy
autor: nab

Pirátská strana se dnes rozhoduje v referendu o tom, zda budou, či nebudou součástí nové vlády. Připadnout by jim měla tři ministerstva. Poslanec Pirátů Jakub Michálek oznámil svým kolegům na uzavřeném stranickém fóru, že se o post ministra pro legislativu ve vznikající vládě koalic SPOLU, Pirátů a hnutí STAN, snažit nebude. A to z důvodu kumulace funkcí, informují o tom Novinky.

Tak u Pirátů zase jinak. Michálek nebude ve vládě, Bartoš taky může mít problém
Foto: Piráti
Popisek: Jakub Michálek

Piráti jednali o Michálkově možném vládním angažmá kvůli případné kumulaci funkcí, Michálek je zároveň předsedou poslaneckého klubu. To je důvodem, proč se nakonec členem vlády nestane.

Původní zdroj ZDE

Ve čtvrtek Michálek potvrdil dřívější spekulace, že je kandidátem na post ministra a varoval před případnými rezignacemi na poslanecký mandát, které by mohlo stranu oslabit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Jak si někdo může koupit stát?

A myslíte, že tento stát patří Babišovi? Jinak článek se mi docela líbil, ale té poslední větě nerozumím. https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Martinek-Pirati-Kmotri-z-devadesatek-vypadaji-oproti-dnesku-jako-zabari-787399

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Kde se tu vzal ten chcípák?“ Útok na Macinku schytal Jakob

11:44 „Kde se tu vzal ten chcípák?“ Útok na Macinku schytal Jakob

Jako v pořadu Možná přijde i kouzelník. Místo Jiřího Lábuse řeční poslanec Jan Jakob (TOP 09). A za …